Jest nie tylko najsłynniejszym portugalskim piłkarzem i byłym piłkarzem klubu Real Madryt, ale także najlepszym strzelcem w historii tego klubu piłkarskiego. Cristiano Ronaldo od 2 lat gra w klubie „Juventus”. Dziś Ronnie - pseudonim Ronaldo - ma 36 lat. Jak żyje najlepiej zarabiający piłkarz na świecie, dowiedzmy się.

foto: google

Dzieło życia

Cristiano urodził się 5 lutego 1985 roku na portugalskiej wyspie Madera. Ma brata i 2 siostry, Ronaldo był najmłodszym z dzieci.

„Nie znałem mojego ojca w 100 procentach. Był alkoholikiem. Nigdy nie prowadziliśmy szczerych rozmów. Wszystko było bardzo trudne. On nie zobaczył jak zostałem numerem jeden, nie doczekał się wszystkich moich nagród – umarł w młodym wieku. "

foto: google

Od najmłodszych lat chłopiec nie rozstawał się z piłką nożną. Dlatego swoją przyszłość widział tylko w tym zawodzie. Grał w młodzieżowej drużynie portugalskiego klubu Sporting.

foto: google

foto: google

foto: google

Nawet tachykardia znaleziona u Cristiano nie przeszkodziła mu w grze w piłkę nożną, w wieku 15 lat przeszedł operację i kontynuował treningi. W wieku 18 lat Cristiano przeniósł się z klubu Sporting do Manchesteru United, kiedy to dzięki niemu drużyna pokonała Brytyjczyków. Transfer piłkarza oszacowano na 15,9 mln dolarów.

foto: google

Pierwsze sukcesy odniósł w drużynie Manchesteru United. Grał z numerem 7, podobnie jak wielcy piłkarze takie jak David Beckham i Eric Cantona. W wieku 22 lat napastnik został kapitanem Manchesteru United i jego najlepiej opłacanym graczem.

foto: google

Następnym krokiem był hiszpański klub Real Madryt, który zapłacił za Ronaldo 104 miliony dolarów! Ale to nie jest limit. W 2018 roku piłkarz przeniósł się do Juventusu, a transfer kosztował 112 mln euro - najdroższy w historii włoskiego FC. Cóż, pensja samego Ronaldo w klubie wynosi 30 milionów euro rocznie.

foto: google

„Nie wiem, ile mogę kosztować, ale wiem, że mam dużo pieniędzy na koncie. Prawdopodobnie nie powinienem tego mówić, ale to prawda, ciężko o tym zapomnieć. Jeśli mam 17 samochodów, nie powiem przecież, że są tylko dwa. "

foto: google

Oprócz głównego dochodu piłkarz zarabia na reklamach miliony dolarów. Udało mu się nawet zarobić około 50 mln dolarów w 2019 roku na reklamie na Instagramie, gdzie ma prawie 190 mln subskrybentów.

foto: google

„Kilka lat temu porażki mnie zniesmaczały. Ale z czasem zdałem sobie sprawę, że piłka nożna nie jest najważniejsza w życiu. To praca, na której musisz się skupić. Ale czasami ważne jest, aby się zdystansować. Zwycięstwa są bardzo ważne, ale koniec świata nie nadejdzie, jeśli jutro nie wygram. Najważniejsze jest, aby zachować motywację ”.

foto: google

Na co wydaje pieniądze

Ronaldo uwielbia luksusowe samochody, ma ich całą kolekcję. Jazda samochodami sportowymi to także jedno z ulubionych zajęć piłkarza. Co prawda ​w 2009 roku miał wypadek w jednym ze swoich Ferrari.

foto: google

Oczywiście Cristiano ma również jacht wart 19 milionów dolarów. Długość jachtu Africa to 492 metry. Ronaldo ma posiadłość na przedmieściach Madrytu, koszt domu wynosi 7 milionów dolarów. Teraz rodzina Ronaldo mieszka we Włoszech.

foto: google

foto: google

Ale piłkarz nie zapomina o innych, przekazując pieniądze na cele charytatywne. Jest także dawcą szpiku kostnego.

foto: google

Ojciec czwórki dzieci

Oczywiście przystojny Ronaldo miał i nadal odnosi sukcesy wśród młodych kobiet, nawet tych dalekich od piłki nożnej. Często związek piłkarza z dziewczynami kończył się z powodu jego zdrady. Stało się to również z rosyjską modelką Iriną Shayk.

foto: google

foto: google

Jednak brak żony nie przeszkodził Cristiano w zostaniu ojcem. Cristiano Jr. urodził się w 2010 roku, ale nie wiadomo, kto jest jego matką. W 2017 roku Ronaldo został ojcem bliźniaków Matthew i Evy, których urodziła zastępcza matka. Chociaż w tym czasie piłkarz spotykał się już z hiszpańską modelką Georginą Rodriguez. Chris tak o niej mówi:

foto: google

foto: google

"Ona jest niesamowita. Miłość mojego życia. Jest częścią mnie. Bardzo mi pomogła. Oczywiście, że ją kocham. Jest matką moich dzieci, jest moją przyjaciółką. Otworzyliśmy nasze serca dla siebie nawzajem. Ślub? Dlaczego nie? Zdecydowanie nie zamierzam tego unikać, nie zrobię tego. Pewnego dnia to się stanie.”

Georgina urodziła czwarte dziecko Ronaldo - córkę Alana-Martina.

foto: google

foto: google

foto: google

foto: google

foto: google

Przy wszystkich zaletach jego życia taka popularność ma również ogromną wadę – brak możliwości spokojnego chodzenia po ulicach.

„Prywatność została całkowicie wymazana. Nie narzekam, ale czy wiesz, ile razy byłem w parku z moimi dziećmi? Ani jednego razu nie byłem. Ponieważ ludzie gromadzą się wokół: dzieci są zdenerwowane, moja dziewczyna jest zdenerwowana. Po prostu nie możesz być sobą w takich chwilach, bo jeśli podrapiesz się w nos, to oni od razu zrobią ci zdjęcie. Ale już za późno, żeby cokolwiek zmienić.”

foto: google

Człowiek, który ma wszystko, marzy o przestrzeni osobistej. Wolałbyś bogactwo i sławę, czy możliwość swobodnego poruszania się po ulicach?

foto: google

Główne zdjęcie: google.com