Możesz kłamać całe życie. Możesz udawać. Możesz wykręcić się w każdy możliwy sposób, aby nie dać się złapać. Ale prawda nadal się ujawni. Poprzez czyny, poprzez postawę.

Mężczyzna, jeśli naprawdę kocha, zawsze mu będzie zależało na Tobie. On zawsze współczuje.

Mężczyzna, który po prostu czuje się dobrze w związku, ale nie czuje nic specjalnego, nie zależy mu. On nie współczuje.

Taki mężczyzna zażąda obiadu, nawet jeśli kobieta leży z gorączką. A w domu zażąda idealnego porządku i 33 potraw, nawet jeśli kobieta siedzi z dzieckiem i nie śpi w nocy. Zbywa to, jeśli ona skarży się mu na problemy. Będzie głuchy na prośby o pomoc, nawet jeśli jego pomoc będzie potrzebna. W jego rozumieniu, jeśli sama sobie poradzi, nawet jeśli będzie to dla niej trudne, to nie należy jej pomagać.

Okazuje się, że nie zrobi kroku w jej kierunku, będzie obserwował. W ten sposób może upłynąć całe życie, póki on zachowuje swoją cenną siłę.

Tacy mężczyźni nie lubią łez, dosłownie nie mogą ich znieść. Zabraniają swoim kobietom narzekać i płakać. Celowo pomniejszają wartość cierpienia kobiety, aby nie było potrzeby okazywania współczucia i pomocy.

Tak samo zachowuje się mężczyzna, który przestał kochać lub ma kochankę. Wydaje się, że jest obok, ale nie ma od niego żadnego uczucia ani wsparcia. Obecność tego, czego nie można wziąć. Wydaje się, że jest, ale w rzeczywistości – nie ma niczego.

Wiele kobiet przez lata żyją w takiej iluzji związku. Całe życie mogą siebie oszukiwać w ten sposób. Przecież mężczyzna jest, nie odchodzi, a to znaczy, że kocha.

Ale czy on kocha? Lub po prostu tworzy pozory czegoś, czego nie było, nie jest i nigdy nie będzie. Jest to dla niego wygodne.

Główne zdjęcie: google.com