Tom Hanks według ludzi, którzy go znają, jest osobą której woda sodowa nie uderzyła do głowy, jest prostą w życiu codziennym i w komunikacji. Ale, jak przystało na sławną osobę, ma swoje małe hobby - a także możliwość nie oszczędzania na nich pieniędzy, bo jego majątek szacuje się na 400 mln dolarów. Na co Tom Hanks nigdy nie szczędzi pieniędzy?

Dom w Malibu

foto: fishki.net

Posiadłość Toma Hanksa w Malibu nie należy do najdroższych spośród domów znanych osób, ale wciąż jest na tyle szykowna, że ​​nikt nie kwestionuje wysokiego statusu jej właściciela. Tom i jego żona Rita Wilson kupili swój dom w Malibu w 2016 roku za imponującą kwotę 26 milionów dolarów. Dom znajduje się na szczycie wzgórza i jest bezpiecznie osłonięty przed niepożądaną uwagą. Powierzchnia mieszkalna wynosi około 1400 metrów, a terytorium jest urządzone w stylu ranczo.

Kolekcja zegarków

foto: fishki.net

Tom Hanks kolekcjonuje zegarki od dawna - i nie tylko kolekcjonuje, ale także aktywnie nosi swoją kolekcję, występując publicznie z różnymi, ale niezmiennie drogimi zegarkami na nadgarstku. Woli klasyczne marki, takie jak Rolex. Kolekcja Hanksa obejmuje wiele zegarków tej marki, w tym Rolex Explorer, odporny na wstrząsy zegarek do aktywnego stylu życia o wartości 6390 dolarów oraz Rolex Sea-Dealer Rolex, wodoodporny zegarek do ekstremalnego nurkowania o wartości około 12000 dolarów. Ponadto w jego kolekcji znajdują się takie marki, jak Omega i Bell & Ross.

Fani

foto: fishki.net

Tom Hanks jest zwykłym mężczyzną, często chodzi do fast foodów i rozmawia ze swoimi fanami, uszczęśliwiając ich jakimś hojnym gestem. Na przykład w 2018 roku zapłacił za obiad dla całej grupy swoich fanów w kawiarni In-N-Out, po czym chętnie zrobił selfie z chłopakami i nagrywał filmy, którymi szczęśliwi fani Hanksa chwalili się później w sieciach społecznościowych. Nie był to jedyny miły gest ze strony aktora: mówią, że uwielbia robić coś przyjemnego dla przypadkowo poznanych fanów.

Maszyny do pisania

foto: fishki.net

Oprócz zegarków Hanks zbiera maszyny do pisania. Swoją niezwykłą kolekcję zaczął zbierać w wieku 19 lat i stopniowo zgromadził kilkaset urządzeń. Przestały nawet mieścić się w pokoju przeznaczonym specjalnie na kolekcję w domu Hanksa. Następnie sprzedał część swojej kolekcji. Teraz, według niego, ma w tym pokoju 120 maszyn do pisania.

Prywatne odrzutowce

foto: fishki.net

Na ziemi Hanks nie ma nic przeciwko spotkaniom z fanami, ale w powietrzu woli być sam. Dlatego na pokładzie zwykłego samolotu, nawet w pierwszej klasie, nie spotkasz go. Podczas swoich podróży – w sprawach biznesowych i nie tylko - zawsze wynajmuje prywatne odrzutowce i lata sam, z przyjaciółmi lub rodziną - ale nigdy z nieznajomymi.

Wakacje

foto: fishki.net

Tom Hanks woli luksusowe wakacje - w końcu może sobie na to pozwolić. Przyjaciele, w których towarzystwie lubi podróżować, są szanowanymi ludźmi i raczej nie zgodzą się na zwykłą opcję hotelową. Tak więc w 2017 roku Tom Hanks i jego żona spędzali wakacje na wyspach Polinezji Francuskiej z Oprah Winfrey, Brucem Springsteenem i parą Obamy. Mieli do swojej dyspozycji całą wioskę, a jedynym zakłopotaniem dla Hanksa było to, że według niego dostał jakiś „dziewczęcy” rower na spacery.

Jachty

foto: fishki.net

Tom Hanks uwielbia podróżować na jachtach i nie odmawia sobie tej przyjemności. W 2004 roku on i jego żona Rita Wilson wynajęli największy jacht świata o długości 75 metrów i spędzili na nim kilka tygodni, pływając u wybrzeży Turcji. Jacht z siłownią i basenem może swobodnie pomieścić 12 gości, nie licząc ekipy, ale para wolała spędzić czas we dwójkę.

Dobroczynność

foto: fishki.net

Tom Hanks aktywnie przekazuje pieniądze na cele charytatywne, a przez lata swojej kariery filmowej pomógł już ponad 30 organizacjom charytatywnym. Należą do nich Chabot, niedochodowe centrum naukowe, w którym dzieci i młodzież bezpłatnie uczą się astronomii, oraz Fundacja Elizabeth Glazer AIDS, która prowadzi badania nad AIDS.

Osobisty szef kuchni

foto: fishki.net

Tom Hanks je nie tylko w fast foodach! Uwielbia jeść i ceni dobre jedzenie. Z tego powodu ma w domu własnego szefa kuchni. Swego czasu jego osobistym szefem kuchni był słynny Gary Rhodes, właściciel sieci restauracji, który przygotowywał przyjęcia dla członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Hanks jest znany z tego, że bardzo lubi japońskie jedzenie i greckie gyros, więc jego obecny szef kuchni dokładnie wie, jak go zadowolić.

Restauracje

foto: fishki.net

Tom Hanks uwielbia dobre restauracje, jest stałym klientem wielu pretensjonalnych i drogich lokali. Na przykład w Waszyngtonie regularnie odwiedza Blue Duck Tavern, popularną wśród gwiazd restaurację. To tutaj Barack i Michelle Obama obchodzili kiedyś 17 rocznicę ślubu. Hanks uwielbia Kanda Matsuya, ekskluzywną japońską restaurację z 8 miejscami dla gości. W Atlancie lubi wpadać do restauracji South City Kitchen, którą często odwiedzają Ben Affleck, Kim Kardashian i inne znane osoby.

Główne zdjęcie: fishki.net