Alex Archbold kupuje i odsprzedaje antyki. Nie tylko kupuje rzeczy, ale także szuka ich na wysypiskach śmieci, w starych domach i piwnicach. Czasami kupuje całe domy wraz z ich zawartością, chociaż takie transakcje nie zawsze kończą się sukcesem.

foto: lemurov.net

Ale kupno domu dziwnej starszej pani było dobrą inwestycją. Była właścicielka domu, Betty-Joan Ruck, pracowała jako nauczycielka muzyki, uczyła gry na pianinie. Wszyscy uważali ją za zwykłą biedną staruszkę, trochę ekscentryczną i dziwną. Betty zawsze uśmiechała się szeroko i zakładała jaskrawe, a nawet ekscentryczne ubrania.

foto: lemurov.net

Kilka lat temu Alex poznał starszą kobietę, kiedy kupił jej starego Cadillaca z 1964 roku w celu odsprzedaży. Mężczyzna miał nadzieję, że dochód ze sprzedaży pomoże tej biednej staruszce. Alex przyznał, że nigdy nie wszedł do domu Betty (rzekomo nie było tam posprzątane) i podpisywał wszystkie umowy na ulicy. Mężczyzna czas od czasu widywał Joan w kawiarniach i na ulicach, podziwiał jej optymizm i wiedział, że kobieta dużo podróżuje, na przykład co roku jeździ na wakacje na Hawaje.

foto: lemurov.net

W listopadzie 2020 roku Betty zmarła, a Alex zdecydował się zagrać na dużą skalę i kupić cały jej dom z zawartością. Nie miał wielkich nadziei, ale kiedy wszedł do środka, był bardzo zaskoczony. Mieszkanie było zaśmiecone śmieciami, ale znaleziono między nimi wiele prawdziwych skarbów: portfele z banknotami, srebrne sztabki, torby ze złotymi pierścieniami, rzadkie monety i drogie antyki. Co więcej, bogactwo było dosłownie wszędzie: w szafach, ubraniach, książkach, butach. Cały dom był wypełniony skarbami podobno skrzyni.

foto: lemurov.net

Alex kupił dom starszej pani za 10 000 dolarów, nie spodziewając się dużego zysku z odsprzedaży, ponieważ wszyscy sąsiedzi uważali, że dochody byłej właścicielki były skromne. Ale mężczyzna sprzedał już wiele rzeczy na aukcjach i zebrał około 250 tysięcy dolarów. W sumie spodziewa się otrzymać około 400 tys. Alex uważa zakup dziwnego domu Betty za swoją najlepszą inwestycję.

foto: lemurov.net

Ta historia udowadnia, że ​​nie należy oceniać osoby na podstawie jej wyglądu i zachowania. Czasami ludzie okazują się zupełnie inni. Betty wyglądała na ekscentryczną, biedną staruszkę, ale okazała się prawdziwą milionerką.

Główne zdjęcie: lemurov.net