Film komediowy składający się z siedmiu części o przygodach i nieszczęściach kadetów, najmniej nadających się do roli przyszłych funkcjonariuszy policji, rozbawił niejedno pokolenie widzów. Trudno to sobie wyobrazić, ale od premiery pierwszego filmu minęło ponad trzy dekady! Przypomnijmy sobie o wszystkich naszych ulubionych bohaterach i zobaczmy, jak dziś wyglądają główni aktorzy „Akademii policyjnej”.

Steve Guttenberg, 60 lat - kadet Carey Mahoney

foto: leprechaun.land

Kadet, który genialnie zagrał bohatera w pierwszej części, aż do dziś pojawia się na ekranach w różnych filmach i serialach.

foto: leprechaun.land

Co więcej, w kontynuacji filmu „Akademii policyjnej”, który ukaże się w tym roku, Steve ponownie zagra czarującego policjanta.

Kim Cattrall, 62 lata - kadet Karen Thompson

foto: leprechaun.land

Cattrall była trzykrotnie mężatką, ale nigdy nie miała dzieci. Jeśli chodzi o karierę, gwiazda otrzymała wszystkie swoje nagrody i nominacje za serial „Seks w wielkim mieście”. Od dziewięciu lat nie gra w filmach, ale można ją zobaczyć w serialach telewizyjnych „Sensitive Skin” i „Świadek oskarzenia”. Niewiele osób pamięta, ale kiedyś zagrała rolę w „Dogonić marzenia” z Britney Spears.

foto: leprechaun.land

George Bailey, 74 lata - porucznik Harris

foto: leprechaun.land

W pierwszej części wcielił się w postać okrutnego i narcystycznego człowieka, choć w życiu jest osobą bardzo łagodną i życzliwą.

foto: leprechaun.land

Bailey był ambasadorem Fundacji „The Sunshine Kids” przez 15 lat, a w styczniu 2001 roku został jej kierownikiem. Stało się to po tym, jak u jego chrześniaczki Brandi Eldridge zostało zdiagnozowano białaczkę.

George Gaynes, 1917–2016 - Komendant Eric Lassard

foto: leprechaun.land

Już w 1984 roku, kiedy serial ukazał się po raz pierwszy, Gaynes był w podeszłym wieku.

foto: leprechaun.land

Ostatecznie aktor zakończył swoją karierę aktorską w 2003 roku, występując w komedii „Nowożeńcy”. Następnie przeprowadził się do Santa Barbara (Kalifornia), a później do swojej córki, w domu której zmarł w wieku 98 lat.

foto: leprechaun.land

Leslie Easterbrook, 69 lat - sierżant Debbie Callahan

foto: leprechaun.land

Leslie pracowała jako aktorka głosowa („Batman v Superman”). W 2006 roku zdobyła nagrodę „Fangoria Chainsaw Awards” jako najlepsza aktorka drugoplanowa za rolę w filmie „Bękarty diabła”.

foto: leprechaun.land

17 maja 1979 roku Leslie poślubiła Viktora Kholchaka, ale po pewnym czasie rozwiedli się. Później Leslie wyszła za mąż po raz drugi za Dan Wilcox. 69-letnia aktorka nie ma dzieci.

foto: leprechaun.land

Donovan Scott, 72 lata - kadet Leslie Barbara

foto: leprechaun.land

Aktor, który grał śmiesznego grubasa, przez lata zamienił się w mężczyznę z gęstą brodą. Pod koniec 2000 roku aktor ostatecznie porzucił zawód aktora, zostając reżyserem.

foto: leprechaun.land

W latach 1993-1994 mieszkał w Rosji i na Krymie, gdzie kręcono film „Dzieci kapitana Granta”. W filmie występuje jako reżyser, scenarzysta i aktor.

Bubba Smith, 1945-2011 - Hightower

foto: leprechaun.land

Niegdyś był zawodowym piłkarzem amerykańskim, ale po kontuzji zaczął występować w filmach.

foto: leprechaun.land

Niestety, milczącego giganta nie ma z nami od wielu lat. Aktor zmarł 3 sierpnia 2011 roku po przypadkowym przyjęciu niewłaściwej dawki tabletek przeciw otyłości. Ciało gwiazdy zostało znalezione przez gospodynię Marcia.

Michael Winslow, 60 lat - kadet Larvell Jones

foto: leprechaun.land

Aktor i komik Michael Winslow jest znany ze swojego wyjątkowego talentu onomatopeicznego.

foto: leprechaun.land

Był trzykrotnie żonaty. Pierwsza żona miała na imię Angela Beytops - rozwiedli się. Druga żona Belinda Church zmarła z powodu przedawkowania narkotyków, obecna żona nazywa się Sharon. Aktor ma troje dzieci.

Marion Ramsey, 71 lat - Laverne Hooks

foto: leprechaun.land

W przeciwieństwie do większości swoich przyjaciół na planie, Marion wybrała drogę nie jako aktorka, ale jako piosenkarka i kompozytorka.

Lance Kinsey, 64 lata - sierżant Carl Proctor

foto: leprechaun.land

Wcielając się w rolę głupiego asystenta złoczyńcy, artysta występował jako aktor drugoplanowy.

foto: leprechaun.land

Zyskał również sławę w tworzeniu scenariuszy i produkcji. Kinsey jest żonaty, jego żona Nancy urodziła mu syna Matta i córkę Logan.

David Graf, 1950-2001 - były żołnierz sił specjalnych Eugene Tackleberry

foto: leprechaun.land

Graf zagrał w kilku innych serialach, ale nie były one tak znane jak jego rola w „Akademii policyjnej”. Ale w życiu osobistym aktora wszystko było wspaniale: miał żonę Katherine i dwóch synów - Daniela i Johna.

foto: leprechaun.land

7 stycznia 2001 r. podczas rodzinnego święta stracił przytomność. Lekarze nie byli już w stanie mu pomóc. David zmarł na atak serca dziewięć dni przed swoimi 51 urodzinami.

Scott Thompson, 59 lat - kadet Chad Copeland

foto: leprechaun.land

Thompson, po długich poszukiwaniach siebie, znalazł się na stanowisku scenarzysty, uzyskał tytuł magistra sztuk pięknych na Uniwersytecie Nowojorskim i rozpoczął pracę jako dramaturg.

Colleen Camp, 65 lat - Kathleen Kirkland

foto: leprechaun.land

Aktorka zagrała przyjaciółkę Tackleberry. Jako aktorka nie była zbyt dobra: w jej portfolio są dwie nominacje do „Złotej Maliny”.

foto: leprechaun.land

Colleen później przekwalifikowała się z aktorki na producentkę, osiągając sukces w tej dziedzinie.

foto: leprechaun.land

W latach 1986-2001 była żoną Johna Goldwina, dyrektora Paramount Studios. Mają córkę, która urodziła się w 1989 roku.

Bob Goldthwait, 56 lat – Zed

foto: leprechaun.land

Jego rola w „Akademii policyjnej” stała się tylko nieistotnym fragmentem jego biografii, ponieważ na początku lat 80 był znany jako komik stand-up.

foto: leprechaun.land

14 lat temu aktor ogłosił koniec kariery i miał ostatni występ w Las Vegas we wrześniu 2005 roku. Następnie koncertował okresowo od początku 2008 roku do kwietnia tego samego roku, kilka innych występów miało miejsce w 2009 roku. W 2010 roku dał swoje ostatnie dwa koncerty.

foto: leprechaun.land

Goldthwait był dwukrotnie żonaty. Pierwsza żona Ann Luly urodziła mu córkę Tashę. W 1998 roku Goldthwait i Luly rozwiedli się. W 1999 roku ogłosił swoje zaręczyny z aktorką Nikki Cox, ale rozstali się w 2005 roku. W 2009 roku Goldthwait poślubił Sarah de Sa Rego, do dziś są razem.

Art Metrano, 82 lata - kapitan Mauser

foto: leprechaun.land

Aktor, który grał nikczemnego funkcjonariusza organów ścigania, nie został gwiazdą: jedyną znaczącą rolę w jego karierze pozostał Mauser.

foto: leprechaun.land

Metrano poważnie uszkodził rdzeń kręgowy, gdy spadł we własnym domu w 1989 roku. W rezultacie doznał paraliżu - na szczęście chwilowego.

foto: leprechaun.land

Następnie stworzył swój projekt „Jews Don’t Belong on Ladders… An Accidental Comedy”, w ramach którego zebrał ponad 75 000 dolarów, które zainwestował w projekt mający na celu pomoc tym, którzy doznali urazów rdzenia kręgowego: dla osób niepełnosprawnych zostały zakupione kule, wózki inwalidzkie i różne inne niezbędne rzeczy.

Tim Kazurinsky, 68 lat - kadet Sweetchack

foto: leprechaun.land

Po ukończeniu „Akademii policyjnej” aktor, który przyzwyczaił się do roli Sweetchaka, zmienił wiele zawodów: grał w teatrze, telewizji i kinie, próbował siebie jako scenarzysta, a nawet dziennikarza. Nadal gra w serialach.

foto: leprechaun.land

Aktor jest żonaty i ma dwoje dzieci.

Główne zdjęcie: leprechaun.land