Często zdarza się, że w pogoni za zyskiem ludzie tracą człowieczeństwo i stają się bezlitośni wobec naszych mniejszych braci. Trzymają zwierzęta w strasznych warunkach, nie karmią i często torturują. Przykładem tego jest lwica Sheila, która ma rzadkie białe umaszczenie. Była bezlitośnie wykorzystywana, uczestniczyła w różnych klipach i zdjęciach, do tego nie miała odpowiedniej opieki. Była gwiazdą ekranu, wielu ludzi chciało z nią zrobić zdjęcia.

foto: storyfox.ru

W rezultacie, nie mogąc wytrzymać takich obciążeń, zwierzę zaczęło bardzo często chorować. Na lwicę zwrócili uwagę pracownicy jednego ośrodka środowiskowego. Skonfiskowali zwierzę i przekazali je weterynarzom.

Lwica była tak wychudzona, że ​​ledwo mogła utrzymać się na łapach, nie mogła nawet jeść. Specjaliści przez 2 tygodnie przeprowadzali wszystkie niezbędne badania i karmili ją na siłę.

Po terapii i diecie zwierzę powinno było odzyskać siły. Tak się jednak nie stało. Było oczywiste, że biała piękność miała zaburzony stan psychiczny i straciła zainteresowanie życiem.

Ale wtedy wydarzyło się coś niesamowitego. Młody lew Kahn został umieszczony w sąsiedniej klatce, który również doświadczył wielu smutków i był bardzo agresywny. Po jakimś czasie zwierzęta się zbliżyły. To przywróciło im chęć do życia. Teraz ta cudowna para mieszka razem w tej samej klatce. Sheila znalazła sobie przyjaciela i szansę na nowe szczęśliwe życie.

Główne zdjęcie: storyfox.ru