Czasami rzeźba może powiedzieć o wiele więcej. A stworzenie takiego arcydzieła z kamienia to zadanie z gwiazdką dla każdego rzeźbiarza. Jednak brytyjskiemu mistrzowi Jasonowi Taylorowi udało się. Jego kompozycja rzeźbiarska w Londynie wywołała poruszenie nie tylko w jego rodzinnym kraju, ale na całym świecie.

Tak więc nad brzegiem Tamizy jest czterech kamiennych jeźdźców, którzy zresztą nie zawsze są widoczni. Faktem jest, że rzeka ma ciągłe przypływy i odpływy, więc kamienne posągi pojawiają się tylko dwa razy dziennie. Ma to głębokie znaczenie.

foto: leafclover.club

foto: leafclover.club

Głównym przesłaniem autora tej pracy jest przypomnienie ludziom o problemie globalnego ocieplenia i jego następstw, które nadejdą w najbliższej przyszłości. Jason Taylor zachęca rządzących do szybkiego przemyślenia swoich decyzji i dokonania właściwego wyboru.

foto: leafclover.club

foto: leafclover.club

Na rzeźbiarskiej kompozycji można zobaczyć dwóch uosabiających władzę biznesmenów, a także dwoje dzieci - jako symbol przyszłych pokoleń, które zmierzą się z globalnymi problemami. Każdy bohater siedzi na koniu, które zamiast głów mają pompę do szyby naftowej.

foto: leafclover.club

foto: leafclover.club

Naprawdę chce się wierzyć, że przesłanie autora dotrze do adresatów i zdadzą sobie sprawę z powagi konsekwencji globalnego ocieplenia.

Główne zdjęcie: leafclover.club