Użycie kleju do stylizacji włosów zakończyło się tragedią - fryzura dziewczyny zamieniła się w nieusuwalny hełm. To stało się początkiem historii, w której uczestniczą już miliony ludzi.

Kilka dni temu użytkowniczka TikTok o imieniu Tessica Brown, zarejestrowana w sieci pod pseudonimem im_d_ollady, zamieściła krótki filmik, w którym opowiedziała o tym co jej się przydarzyło. Dziewczyna układała włosy, ale zabrakło jej lakieru. Wtedy Tessica postanowiła trochę poeksperymentować i zabezpieczyć pasma supermocnym klejem Gorilla Glue w aerozolu. W rezultacie fryzura zamieniła się w trwały hełm, który teraz nie przyjmuje żadnego detergentu.

Materiał filmowy pokazuje gładko ułożone włosy dziewczyny. Według Tessiki, nosi tę fryzurę od ponad miesiąca.

Source: youtube.com

Kiedy Amerykanka zdała sobie sprawę ze swojego błędu, spróbowała zmyć klej szamponem. Umyła włosy 15 razy, ale nic się nie zmieniło. Później dziewczyna opublikowała kolejny filmik, w którym wylała dużo detergentu na włosy i próbowała zeskrobać powstałą skórkę, ale bezskutecznie.

Source: youtube.com

Filmiki Tessiki zgromadziły już ponad 20 milionów wyświetleń w TikTok, a liczba ta nadal rośnie. Coraz więcej osób dowiaduje się o tej historii. Wśród współczujących byli znani lekarze, muzycy i styliści, którzy chcieli wesprzeć dziewczynę i podzielić się radami, jak pozbyć się tego hełmu. Wśród ekspertów, którzy skomentowali wideo, był dr Dustin Portela. Poradził Tessice, aby usunęła klej acetonem, a następnie udała się do dermatologa, aby wyleczyć możliwe podrażnienia.

Amerykanka wypróbowała tę metodę, smarując włosy olejkiem z drzewa herbacianego i owijając je w folię. A w ostatni poniedziałek okazało się, że po wszystkich zabiegach Tessica trafiła do szpitala i spędziła 22 godziny na izbie przyjęć. „Módlcie się za mnie, żebym przeszła przez to wszystko i uratowała włosy” - podpisała swój post.

Wkrótce producent kleju Gorilla Glue dowiedział się o dziewczynie i wydał oficjalny komentarz. W wiadomości zamieszczonej w mediach społecznościowych przedstawiciele firmy wyrazili współczucie dla Miss Brown i przypomnieli o ostrzeżeniu na opakowaniu, które mówi, że produktu nie wolno połykać, nakładać na oczy, skórę ani na odzież. To trwały klej przeznaczony do klejenia papieru, kartonu, drewna, laminatu i tkaniny - podkreślili autorzy postu. Na zakończenie przedstawiciele firmy życzyli dziewczynie powodzenia i jak najszybszego rozwiązania problemu z włosami.

Ale to jeszcze nie koniec. Amerykanka zwróciła się do ludzi i poprosiła o pomoc finansową na uratowanie jej włosów. Zainicjowała zbieranie funduszy za pośrednictwem platformy crowdfundingowej GoFundMe z początkowym celem w wysokości 1500 dolarów. Ale w ciągu ostatnich trzech dni Tessica otrzymała ponad 18 000 dolarów. Nie określono dokładnie, na co dokładnie zostaną wydane te fundusze.

Według najnowszych informacji Tessica z pomocą przyjaciółki przecięła długi ogon. Nie wiadomo co będzie dalej robić z włosami.

Główne zdjęcie: goodhouse.ru