ven i Lennart de Jong spędzili dzieciństwo w południowej Holandii. Wiele czasu spędzali w pobliżu starej wieży ciśnień, gdzię się często bawili. Dlatego rodzina de Jong była bardzo szczęśliwa, gdy udało im się wykupić tę starą wieżę ciśnień, która znajdowała się w miejscowości Nieuw Lekkerland.

foto: lemurov.net

Wieża ciśnień była zbudowana w 1915 roku. Jednak do dni dzisiejszych stara wierza ciśnień dobrze zachowała. Dlatego ten budynek sprzedawano dość drogo. Dla kupującego końcowa cena stanowiła 200 tysięcy euro. To właśnie dlatego chłopakom udało się przebudować wszystko oraz urządzić w starej wieży ciśnień pięciopiętrowy budynek.

foto: lemurov.net

Po jakimś czasie chłopaki przeprowadzili się tam z całymi rodzinami: żony Svena i Lennarta poparły tak wspaniały i ciekawy pomysł.

foto: lemurov.net

To prawda, że budowa domu zajęła im dużo czasu. Wszystkie prace remontowe trwały prawie dziesięć lat, ale w 2020 roku mężczyznom udało się zakończyć prace budowlane.

foto: lemurov.net

Rezultaty były warte wysiłku: dom de Jonga był nominowany na prestiżową holenderską nagrodę architektoniczną.

foto: lemurov.net

Wnętrze wieży ciśnień łączy w sobie industrialny styl z rustykalnym charakterem. Korzystanie ze skandynawskiego minimalizmu sprawia, że przestrzeń stała się niezwykle przytulna.

foto: lemurov.net

A duże panoramiczne okna sprawiają, że przebudowana wieża ciśnień jest w naturalny sposób doświetlona.

foto: lemurov.net

Bracia sprawiedliwie podzielili piętra: każda rodzina może korzystać z dwóch kondygnacji. Mają także jedno piętro wspólne. Teraz nie tylko zamieszkują nowoczesny oraz przestronny dom marzeń, ale są również z niego dumni. W końcu dom należący do Svena i Lennarta de Jong uznano za jeden z najpiękniejszych budynkó w całej Holandii.

Główne zdjęcie: lemurov.net