Ten oszałamiający houseboat (pływający dom) o dźwięcznej nazwie Walhalla wygląda jak rekwizyty do filmu o Agencie 007, a wnętrze z dębu jest również całkiem w stylu Jamesa Bonda. Houseboat został zbudowany w 2012 roku na zlecenie Alana i Joe Mason, pary z Wielkiej Brytanii, która przeszła na emeryturę i zdecydowała się podróżować w ten sposób. Niestety zdrowie 76-letniego Alana uległo pogorszeniu, więc para zdecydowała się sprzedać pływający dom. Zajrzyjmy do środka?

Szacunkowa cena houseboat wynosi 229 000 funtów.

Pływający dom ma 70 stóp (21,3 m) długości i 11 stóp (3,3 m) szerokości. Jak widać, jest wystarczająco dużo miejsca.

foto: lavender.land

Właściciele „Walhalli” - Joe i Alan

foto: lavender.land

Po przejściu na emeryturę przez siedem lat mieszkali w małej motorówce. Tak bardzo spodobało im się życie na wodzie, że w 2012 roku pojawiła się „Walhalla”. Gdyby nie choroba Alana, nie zdecydowaliby się na sprzedaż.

foto: lavender.land

Łódź jest wyposażona w silnik wysokoprężny o mocy 150 KM oraz dwa 400-litrowe zbiorniki paliwa

foto: lavender.land

Wewnątrz znajduje się część wypoczynkowa z dziesięcioosobowymi sofami, jadalnia, gabinet, sypialnia oraz dwie łazienki.

Czarny parkiet z ogrzewaniem podłogowym i piecem Sigmar w centralnej części mieszkalnej

foto: lavender.land

Ten pływający dom wydaje się być wyposażony we wszystkie nowoczesne urządzenia - zarówno sprzęt AGD, jak i elektronikę. Oto krótka lista: lodówka, zamrażarka, kuchenka mikrofalowa, piekarnik z pięcioma palnikami, pralka, telewizor, odtwarzacz DVD, cztery zsynchronizowane radia i 16 głośników.

foto: lavender.land

Eksperci twierdzą, że łódź ma osobliwy wygląd zewnętrzny, ale jej kolor można łatwo zmienić, jeśli ktoś nie lubi matowej czerni. Ale w środku jest prawdziwy dom, który ma wszystko, czego potrzebujesz.

Wnętrze jest bardzo przytulne i przyjazne. Para Mason marzyła o swoim pływającym domu przez 14 lat, więc udało im się to przemyśleć w najdrobniejszych szczegółach

foto: lavender.land

Ten pływający dom z pewnością kogoś bardzo ucieszy

foto: lavender.land

Możesz wygodnie podróżować w ciepłym sezonie

foto: lavender.land

Wiele emerytów decyduje się na zakup kampera (mobilnego domu) do podróży i rekreacji, ale dlaczego pływający dom jest gorszy? Jest więcej miejsca niż w kamperze, widoki wzdłuż rzeki i brzegów kanału są doskonałe, a korków nie ma. Prawdziwy pływający domek.

Główne zdjęcie: lavender.land