Wiele osób uważa, że ​​psy rasy pitbull są agresywne, wściekłe, z czego wynika, że się ich boją. Jednak rasa nie ma z tym nic wspólnego. Każdy pies może zaatakować osobę. Wszystko zależy od wychowania psa.

Porozmawiajmy o wydarzeniu z życia jednego pitbulla i o tym, jak udało mu się zmienić opinię sąsiadów o sobie i o podobnych rasach.

Młody mężczyzna imieniem Mehana Arjanit mieszka w Szwecji z Simbą, uroczym pitbullem. Mieszkańcy okolicy są przyzwyczajeni do wesołego psa. Uważają, że jest najzwyklejszym psem na świecie.

foto: mimimetr.me

Ale jest jeszcze jedna sąsiadka, starsza pani, która strasznie boi się Simby. Jest przekonana, że ten niebezpieczny pies jest realnym zagrożeniem dla niej i jej zdrowia. Ale przystojny pitbull był w stanie rozwiać jej obawy.

Pitbull rozkochał w sobie nawet tę bardzo nieśmiałą starszą panią.

Ogólnie rzecz biorąc, Simba jest najzwyklejszym psem. Chętnie spaceruje, biega za patyczkiem i przynosi go Arjanitie, prosi o smakołyki i czułość.

Simby przez długi czas unikała jedna starsza kobieta. Bała się pitbulla. I tak się złożyło, że ten pies ją uratował. Potem kobieta zaczęła patrzeć na Simbę w zupełnie inny sposób.

foto: mimimetr.me

Ta kobieta mieszka piętro niżej niż Mehana. Pewnego dnia pitbull nagle uciekł od Arjanit i pobiegł do drzwi przerażonej sąsiadki. Początkowo młody człowiek nie rozumiał dlaczego pies zachowuje się w ten sposób, ale poszedł za nim.

W pobliżu mieszkania sąsiadki pitbull stał się niespokojny. Drapał pazurami drzwi, głośno zaczął szczekać. Nigdy wcześniej tego nie robił. Wtedy Arjanit zaczął wołać sąsiadkę, opierając się o jej drzwi. Wreszcie dotarł do niego jej cichy, słaby głos. Prosiła o pomoc...

foto: mimimetr.me

Mehana natychmiast wezwał zespół profesjonalnych ratowników. Później się okazało: kobieta w domu upadła i złamała kość biodrową. Jednak z powodu niezwykłego zachowania Simby została dość szybko znaleziona i pilnie zabrana do szpitala.

Teraz od kobiety, która w przeszłości była zrzędliwa, nie usłyszysz słów, że Simba to niebezpieczne zwierzę. Nazywa psa w ten sposób: „To jest mój bohater”.

Właściciel psa jest z niego bardzo dumny i z tego, że Simba potrafił zmienić niepochlebną opinię o sobie wśród niektórych mieszkańców. Mężczyzna opowiedział o tych wydarzeniach w Internecie. Historia pitbulla natychmiast stała się popularna.

foto: mimimetr.me

Z drugiej strony Mehana szczerze martwi się, jak czuje się jego starsza sąsiadka i pyta krewnych jak przebiega leczenie.

Kobieta nadal przebywa w szpitalu. Została zoperowana, czuje się już lepiej. Kobieta opowiada wszystkim o psie, który stał się jej wybawcą.

Dobrze mówią: u dobrego, przyzwoitego właściciela i pitbull to bohater, a u złego nawet chomik jest niebezpieczny.

Główne zdjęcie: mimimetr.me