Wiadomo, że bliski kontakt z dzikimi zwierzętami może być bardzo niebezpieczny dla ludzi, ale oni nie mogli zostawić nieszczęsnego niedźwiedzia w tarapatach.

Ta historia wydarzyła się zeszłego lata. Mieszkańcy Wisconsin Tricia i Hurt łowili ryby na jeziorze, gdy nagle w oddali w wodzie ujrzeli bardzo dziwne zwierzę, a gdy ono się zbliżyło, stało się jasne, że był to młody niedźwiedź, którego głowa utknęła w słoiku. Widać było, że potrzebuje pomocy.

foto: laykni.com

Zbliżyć się do wściekłego drapieżnika, który próbuje wydostać się z „niewoli”, nie jest dobrym pomysłem… Ale przecież nie zostawiać go w tarapatach! Ludzie rozumieli, że jeśli zostanie w takim stanie, najprawdopodobniej nie uwolni się i umrze z głodu i odwodnienia. Należało zaryzykować.

Kobieta sfilmowała niesamowity materiał przedstawiający ratowanie niedźwiedzia. Możesz zobaczyć w jaki sposób udało się tego dokonać.

Source: facebook.com

Na szczęście wszystko poszło dobrze. Chociaż niedźwiedź cały czas próbował uciec od zbliżającej się łodzi, ludzie go dogonili. Było kilka nieudanych prób jego uwolnienia, ale w końcu niedźwiedź został uwolniony z plastikowej pułapki i zwierzę szybko odpłynęło, nie patrząc nawet na swoich ratowników.

foto: laykni.com

Ale para cieszy się, że udało się pomoc. Zrobili dobry uczynek i uratowali nieszczęsne zwierzę.

Główne zdjęcie: laykni.com