Wolontariusz Xiao Wu z chińskiego miasta Tianjin wielokrotnie znajdował na ulicach nieszczęsne zwierzęta. Ale historia z tym psem stała się znacząca, ponieważ początkowo trudno było określić, co to za zwierzę. Chodzi o to, że bezdomne zwierzę było pokryte kołtunami.

Pies był przestraszony i nie chciał podejść do ludzi. Jednak wysiłki wolontariuszy przyniosły skutek, przerażający pies o krótkich łapach został złapany i wysłany do weterynarza. Bezcelowe było badanie zwierzęcia, póki była taka sierść. Wtedy na ratunek przyszedł groomer.

Strzyżenie trwało kilka godzin. A waga zestrzyżonej sierści osiągnęła 3,5 kilograma. Okazało się, że za kołtunami chował się bardzo uroczy pies o smutnych oczach. U zwierzęcia nie stwierdzono poważnych problemów zdrowotnych. Co więcej, w okropnej sierści nie było nawet pcheł.

foto: lemurov.net

Xiao Wu zabrał nieszczęsnego psa do domu. Przez długi czas myśleli, że można znaleźć dawnych właścicieli, ale w końcu wolontariusze zdecydowali, że dla tego psa lepiej będzie znaleźć nową rodzinę. To go znacznie uszczęśliwi.

Główne zdjęcie: lemurov.net