W amerykańskim stanie Luizjana, na ulicy znaleziono psa z ośmioma szczeniętami. Szczeniaki wyglądały na trzy miesięczne. Dobrzy ludzie zostawili matkę u siebie, a szczenięta trafiły do ​​schroniska. Jednak w lokalnym centrum pomocy nie było miejsca dla nowych zwierząt, więc szczenięta zostały zabrane do jednego ze schronisk w Kalifornii.

Wśród ośmiu szczeniąt było jedno maleństwo o imieniu Gwiazdeczka. Poruszała się dziwnie i nie reagowała na dźwięki. Kiedy szczeniak został zbadany przez weterynarza, okazało się, że był głuchy i słabo widział. Wolontariusze zauważyli, że jeden z braci Gwiazdeczki imieniem Denver był stale z nią, próbując ją wesprzeć.

foto: mimimetr.me

Chora „dziewczynka” nie może długo być bez Denvera: tylko w jego obecności uspokaja się. To pierwszy raz kiedy wolontariusze widzą taką psią pomoc. Denver pomaga swojej siostrze żyć na tym świecie, stając się jej oczami i uszami.

foto: mimimetr.me

Specjaliści centrum opieki będą teraz szukać właściciela, który chciałby zabrać dwa psy na raz, z których jeden jest niewidomy i głuchy. Dość trudne zadanie i niewiele osób się na to zgodzi, ale nie można oddzielić brata od siostry. Życzymy, aby te małe pieski szybko znalazły serdeczną osobę, która jest gotowa się nimi zaopiekować.

foto: mimimetr.me

Główne zdjęcie: mimimetr.me