Ktoś przez całe życie kupuje losy na loterię, ale nie wygrywa żądanej nagrody, a inny przypadkowo znajduje bilet i staje się właścicielem samochodu. „Pechowiec” nawet po wygranej zacznie narzekać na ogromny podatek od samochodu, a szczęśliwcy będą się cieszyć nowym zakupem. Często mamy pecha - strach przed porażką, negatywne nastawienie i niemożność wykorzystania okazji.

Koziorożec - krytyczny pech

Koziorożec jest podejrzliwy wobec dobrej passy swojego życia, ponieważ jest pewien, że nastąpi seria problemów. Ma rozwiniętą intuicję, więc unika wielu trudności, ale mając ducha wojownika, czasami sam zaczyna stwarzać problemy.

Koziorożce są dumne ze swoich zwycięstw i chętnie opowiadają krewnym i przyjaciołom o kolejnych nieszczęściach ich życia. Koziorożec nie wierzy w szczęście, a fortuna nie wierzy w niego, choć w naprawdę trudnych sytuacjach ma on fantastyczne szczęście.

Rak - szczęście jest gdzieś w pobliżu

Raki często stają się drugorzędnymi postaciami w czyichś opowieściach i świadczą o pomyślności innych. Brakuje im odwagi, by podejmować ryzyko i sprawdzać swoje szczęście, bo stabilność jest lepsza niż ryzyko rozczarowania. Przedstawiciele spod tego znaku uwielbiają tryb łączący: „gdybym poszedł do sklepu nie rozpraszając się telefonem, zostałbym milionowym klientem” lub „gdybym się nie zawahał i jako pierwszy udzielił odpowiedzi na pytanie, dostałbym awans ”. Raki chcą bajecznych wydarzeń i powodzenia, zapominając, że sami mogą wpływać na zmienne w ich życiu.

Panna - „szczęście dla słabych”

Panna jest sceptyczna co do Fortuny. Jest - dobrze, nie - i nie jest to konieczne. Ten znak zodiaku sam obliczy wszystkie prawdopodobieństwa wystąpienia wydarzeń i wybierze atrakcyjną ścieżkę. Panna nie liczy na szczęście, woli polegać na wiedzy i doświadczeniu.

Panny niechętne ryzyku często tracą szansę, ponieważ tego po prostu nie widzą. Ich sceptycyzm nie pozwoli im wziąć udziału w loterii, a jeśli tak się stanie i okaże się, że wygrają bilety do kina, to nagle okazuje się, że termin pokazu jest już zajęty w napiętym grafiku Panny.

Waga ma „szczęście” w życiu

W rzeczywistości Waga ma szczęście pod wieloma względami: pomimo burzliwej młodości znajduje dobre, wierne żony i mężów o silnym charakterze. Mają wspaniałe dzieci i lojalnych przyjaciół. Ale z jakiegoś powodu sama Waga uważa się za pechowca. Wagi często mają szczęście w drobiazgach: mogą znaleźć 1000 rubli lub telefon, ale za tym uśmiechem Fortuny następuje przybycie policji w poszukiwaniu telefonu komórkowego lub nieprzewidziane wydatki przekraczające znalezione pieniądze. Po czymś takim skłonność Wagi do refleksji filozoficznej pozwala stwierdzić, że nie ma szczęścia. Nie ma pechowych ludzi, czasami każdy jest przeciwko osobie, ale po latach zdaje sobie sprawę, że ta czarna passa naprawdę stała się początkiem kariery lub życia osobistego.

Główne zdjęcie: google.com