Niektórym znakom naprawdę jest lepiej być w samotności. Tak mówią gwiazdy. Niektóre znaki mają pewne cechy, które utrudniają utrzymanie bliskich relacji z innymi. Są tacy, którzy znajdują więcej radości i przyjemności w życiu w samotności. Oto lista znaków, które czują się bardziej komfortowo, wykonując swoje czynności samodzielnie we własnym tempie. To są osoby, którym nieznośnie trudno jest dogadać się z innymi.

Ale ważne jest dodać, że przedstawiciele spod tych znaków nadal są w stanie znaleźć miłość i bliskość z innymi ludźmi. Nie oznacza to, że nie mogą zbliżyć się do ludzi. Tyle, że jest im o wiele trudniej niż innym. Są powody, by sądzić, że będzie im ciężko w bliskich związkach. Być może nie są w tym tak dobrzy, jak by chcieli.

Bliźnięta (22 maj – 21 czerwiec)

Twój strach przed podejmowaniem romantycznych zobowiązań jest głównym powodem, dla którego czujesz się lepiej w samotności niż w związku. I szybko zaczynasz się nudzisz. Bardzo łatwo się rozpraszasz. Wiele osób będzie miało trudności ze znalezieniem spójności i stabilności w związku z Tobą. Zawsze jesteś nieprzewidywalny. Struktura twojej osobowości nie pozwala ludziom ufać ci, polegać na tobie w trudnych dla nich czasach.

Strzelec (23 listopad – 21 grudzień)

Powodem, dla którego lubisz być w samotności jest to, że cenisz swoją wolność ponad miarę i uważasz ją za najwyższą wartość. Wiesz, że każda forma bliskich relacji jest rodzajem udomowienia. I nic nie przeraża cię tak bardzo, jak utknięcie w jednym miejscu przez długi czas. Nie chcesz być przykuty „łańcuchami relacji”. W końcu ważne jest, abyś był zawsze dostępny na wypadek ciekawej przygody. Myślisz, że przywiązanie do kogoś powstrzyma cię i spowolni. Związek kojarzy ci się z kotwicami, które trzymają cię w jednym miejscu, gdy chcesz wędrować po morzach.

Baran (21 marzec – 19 kwiecień)

Nietrudno jest zrozumieć, dlaczego lepiej ci idzie bycie w samotności niż w związku. Jesteś bardzo impulsywnym znakiem i reagujesz zbyt szybko. Zawsze chcesz natychmiastowych rezultatów. Należysz do osób, które nie lubią tracić czasu. Czujesz, że nadal masz wiele rzeczy do zrobienia w swoim życiu i nie możesz pozwolić, aby tak cenny czas został stracony z powodu niepotrzebnych rzeczy. Także rozumiesz, że większość ludzi nie może za tobą nadążyć. Zamiast dostosowywać się do nich, wolisz lepiej zostawić ich bez swojego towarzystwa.

Byk (20 kwiecień – 21 maj)

Powodem, dla którego lepiej ci idzie bycie w samotności niż z kimś, jest twój upór. Ponieważ jesteś bykiem, nie możesz znieść krytyki. Wszyscy uważają przedstawicieli spod tego znaku za nieco ograniczonych i nie jesteś w stanie dogadać się z innymi. Szczególnie z tymi, którzy nie podzielają Twojej opinii. Uwielbiasz otaczać się ludźmi o podobnych poglądach. U innych lubisz stabilność i przewidywalność. Ale większość ludzi jest zupełnie inna i dlatego nie czujesz się z nimi dobrze. Nie podoba ci się niepewność, którą odczuwasz w bliskich relacjach.

Koziorożec (22 grudzień – 20 styczeń)

Oczywiście, jak każdy inny Koziorożec, masz ogólnie bardzo utylitarne podejście do życia. Nie lubisz być ciągniętym do tylu i uważasz, że większość związków właśnie na tym polega. Jesteś bardzo ambitnym znakiem zodiaku. Chcesz wiele osiągnąć i wiesz, że większość ludzi po prostu odwróci cię od tego i nie pozwoli ci być tym, kim powinieneś być. Dlatego nie widzisz sensu związku, chyba że oczywiście uda ci się spotkać osobę, która może ci pomóc w tym. Myślisz, że związki przeszkadzają tylko w osiąganiu celów i spełnianiu marzeń.

Główne zdjęcie: volkovysk.by