Po raz pierwszy po długim rozstaniu para objęła się i wzięła się za ręce. Żaden z obecnych nie mógł powstrzymać łez, patrząc na nich.

Przez 61 lat małżeństwa 84-letni Lewis Tunnicliffe i jego żona Barbara byli rozdzieleni na maksymalnie kilka dni. Para poznała się w 1958 roku, a dwa lata później wzięła ślub. Para wychowała dwie córki i czworo wnucząt. Około roku temu była pielęgniarka Barbara zaczęła wykazywać pierwsze oznaki choroby Alzheimera. Przed pierwszą kwarantanną upadła i została przyjęta do szpitala. Po wypisaniu ze szpitala Lewis, u którego rozwinęła się demencja, zdał sobie sprawę, że sam nie będzie mógł się nią opiekować, a rodzina zdecydowała się przenieść Barbarę do domu opieki.

foto: google

Ze względu na ograniczenia wywołane pandemią koronawirusa Lewis mógł widywać się z żoną raz w tygodniu. Życie bez małżonki źle wpłynęło na zdrowie mężczyzny. Przed świętami Lewis został przyjęty do szpitala, gdzie zaraził się koronawirusem. Na szczęście z łatwością go pokonał i bardzo szybko mógł wrócić do domu. Ale lata zebrały swoje żniwo, Lewis poczuł się źle i postanowił przenieść się do tego samego domu opieki, w którym mieszka jego żona.

Po 8 miesiącach rozstania Lewis mógł po raz pierwszy przytulić Barbarę - moment tego wzruszającego spotkania został sfilmowany. Materiał filmowy pokazuje, jak łzy spływają po policzkach mężczyzny, mówi do swojej ukochanej: „Jesteś piękna”. Klęcząc, Lewis po raz pierwszy od dłuższego czasu przytulił żonę i powiedział jej, że teraz będzie zawsze przy niej. Żaden z obecnych nie mógł ukryć swoich emocji, patrząc na związek pary. Lewis przyznał, że „czuje się, jakby przyszedł na pierwszą randkę z Barbarą”.

Source: youtube.com

Według córki pary - Sam, w przeddzień spotkania tata nie mógł spać. Był zdenerwowany i wstał bardzo wcześnie, aby się ogolić i doprowadzić siebie do porządku. Personel domu opieki pomógł Barbarze zrobić fryzurę i manicure. Sam żałuje, że jej tata i mama będą musieli mieszkać w domu opieki, ale cieszy się, że będą razem. „Tato bardzo tęsknił za mamą. I chociaż moja siostra była w pobliżu, nadal czuł się samotny ”- wspomina kobieta.

Teraz para spędza całe dni obok siebie, razem jedzą obiad i trzymają się za ręce. „Cudownie jest znów ich razem zobaczyć. Zawsze byli nierozłączni i nie mogli żyć oddzielnie ”- mówi Sam.

Główne zdjęcie: google.com