Myślę że odkryłem, dlaczego koty są kochane bardziej niż psy: nie rosną tak bardzo jak psy, nie musisz się tym przejmować. Tak, zgadzam się że u kotów są różnego rodzaju hybrydy, które nie są gorsze od dużych psów, ale to szczególne przypadki, które są rzadkie. U ras chihuahua i szpic wzrost jest inny niż owczarka niemieckiego i malamuta - różnica jest ogromna.

A teraz opowieść.

Pewna rodzina długo nie mogła się zdecydować jakiego psa chcą. Chcieli kupić psa, ale zastanawiali się nad rasą, ponieważ niektórzy członkowie rodziny chcieli małego psa, a niektórzy dużego. Zdecydowali się na dużego psa, czyli owczarka niemieckiego. Jest to rasa średniej wielkości, w porównaniu z innymi olbrzymami.

Po podjęciu decyzji następnego dnia szczeniak został przywieziony do domu. Już na pierwszy rzut oka wydaje się, że to nie jest zwykły pies, chociaż jest to trudno określić po wielkości szczeniaka, więc możemy mylić.

foto: google

Zaczął rosnąć jak w rosyjskiej bajce ludowej – nie w ciągu dni, a w ciągu godzin. Jego właściciele doskonale wiedzieli jakie rozmiary osiągają owczarki niemieckie i byli przygotowywali na to mentalnie i finansowo. Już od pierwszych miesięcy życia szczeniak zaczął bardzo zaskakiwać swoim wzrostem.

foto: google

Czasami wydawało się, że nie przestanie rosnąć, a na końcu stanie się większy niż dom, w którym mieszka. Faktycznie urósł do tak dużych rozmiarów, że było to dziwne jak na owczarka niemieckiego. Jego pysk tylko swoim wyglądem odstrasza teraz każdego nieproszonego gościa, chyba ze spojrzysz mu w oczy, bo te pozostały tak samo niewinne jak kilka lat temu.

foto: google

Główne zdjęcie: google.com