Jeśli teraz wyruszysz w odległe krainy, to warto udać się do odległej Gwatemali, gdzie pojawiła się nowa atrakcja turystyczna, która nie potrwa zbyt długo. Tutaj, na lawie aktywnego wulkanu Pacaya, księgowy David Garcia przygotowuje najsmaczniejszą i najbardziej nietypową pizzę na świecie!

Pizza jest pieczona na blasze na lawie wulkanicznej

foto: lemurov.net

„Pacaya Pizza” to trend, który już się ukształtował, ale wszystko zaczęło się dość prozaicznie. 34-letni księgowy z powodu bezrobocia i nudy wybrał się na wycieczkę do przebudzonego wulkanu Pacaya, gdzie przyszło mu do głowy, aby zrobić pizzę na lawie wulkanicznej. Na początku było to straszne i trudne, ale pierwsze kawałki pizzy były tak smaczne, że David zdecydował zostać tam trochę dłużej. Teraz regularnie przygotowuje pizzę dla turystów i mówi, że odnalazł swoje powołanie!

foto: lemurov.net

foto: lemurov.net

Jaki jest sekret tej pizzy? Po pierwsze, sam wulkan - Pacaya to bardzo spokojna góra. Erupcje są tu łatwe do przewidzenia, lawa płynie niezbyt szybko, więc chodzenie wraz z turystami jest dość bezpieczne. To jest prawdziwy piec jako prezent od Matki Ziemi, który jest zawsze gorący. Po drugie, droga tutaj jest dość długa, więc zmęczeni turyści mają niesamowity apetyt! Każdy ma przy sobie kanapki, konserwy z puszki, a tu świeża pizza, na ciepło!

Wszystko przygotowywane jest od ręki, według tradycyjnego przepisu, bez półfabrykatów

foto: lemurov.net

Konieczne jest ostrożne chodzenie po zastygniętej lawie - temperatura wynosi setki stopni

foto: lemurov.net

David używa wytrzymałych blach do pieczenia zaprojektowanych do temperatur do 1000 stopni Celsjusza. Najbardziej niesamowitą rzeczą jest zbliżenie się do rozgrzanej do czerwoności lawy i umieszczenie blachy do pieczenia tak, aby unosiła się na wierzchu i stopniowo opadała w dół. Co za widok!

Przepis jest najprostszy: koncentrat pomidorowy, mięso, trochę warzyw i ser

foto: lemurov.net

Pyszności – palce lizać!

foto: lemurov.net

Trend nabiera tempa, a Pizza Pacaya staje się nowym magnesem gastronomicznym dla turystów

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: lemurov.net