Prawdopodobnie coś się zbliża. Przynajmniej wzrost zainteresowania widzów wydarzeniami w niebie i na ziemi, których przybywa. Przykład tego pochodzi z Indonezji, gdzie 27 maja 2021 roku meteor uderzył w świętą górę Merapi, która jest również wulkanem.

Piękny i imponujący widok

foto: lemurov.net

Na pierwszy rzut oka to zwykłe wydarzenie, takich meteorów jest sporo. Ale! Merapi to nie tylko słynna góra, to najbardziej aktywny wulkan w kraju. Wybuchł dosłownie w tym miesiącu. Sama prowincja Yogyakarta jest ośrodkiem historycznego rzemiosła i kultury, miejscem narodzin wielu muzyków i artystów, bogatym krajem o niesamowitej historii. Uderzenie meteorytu jest czymś więcej niż tylko upadkiem kamienia na ziemię.

Skąd się biorą takie piękne ujęcia?

foto: lemurov.net

Niedawno ludzie byli świadkami rzadkiego zaćmienia Księżyca, które zbiegło się z superksiężycem. Astronom amator Gunarto Song ustawił kamery, aby uchwycić ten majestatyczny widok na tle góry Merapi, i dlatego stał się głównym świadkiem nadejścia meteoru. Aparat z czasem otwarcia migawki 4 sekundy stworzył świetne zdjęcia! Chociaż samo wydarzenie nie trwało zbyt długo.

Wideo z zewnętrznej kamery monitorującej lokalnego dostawcy. Jakość nie jest zbyt dobra.

Dla tych, którzy niczego nie zrozumieli - ten krótki błysk na górze to upadek meteorytu.

Source: youtube.com

Teraz kolejna historia zostanie dodana do kolekcji legend o Merapi!

Główne zdjęcie: lemurov.net