Czy jest dla Ciebie miejsce, do którego chciałbyś ciągle wracać, aby podziwiać przepiękny krajobraz, który zapiera dech w piersiach? Czy wiesz jak to jest, że wystarczy jedno spojrzenie i od razu się zakochujesz?

Jeśli naprawdę masz taki zaciszny zakątek, do którego możesz wrócić w dowolnym momencie - gratuluję, jesteś prawdziwym szczęściarzem! Tym, którzy mają mniej szczęścia do otaczającego piękna, proponujemy w naszym artykule podziwianie zapierających dech w piersiach ujęć krajobrazowych. Gwarantujemy, że te zdjęcia mogą wywołać w Tobie tylko pozytywne emocje.

A więc zacznijmy!

Wulkan Taranaki

foto: google

Od najdawniejszych czasów ludzie zazdrościli ptakom, marząc o przyswojeniu sobie umiejętności latania. A kiedy człowiek po raz pierwszy „wzbił się” w powietrze, był zdumiony widokiem, który otworzył się przed jego oczami. Z lotu ptaka wulkan Taranaki, który znajduje się w Nowej Zelandii, wygląda fantastycznie! Przede wszystkim zadziwia jego prawie idealny, stożkowaty kształt. Ciekawostka: film „Ostatni samuraj” został nakręcony w pobliżu wulkanu Taranaki ze względu na jego zewnętrzne podobieństwo do góry Fudżi.

Trzy latające wieloryby

foto: google

Te niezwykłe skały, przypominające pływające wieloryby, znajdują się w Tajlandii i są lokalną atrakcją, do zwiedzania której zapraszani są turyści. Wokół tych skał krąży cała plejada opowieści próbujących wyjaśnić zagadkę powstania tak niezwykłych formacji w środku dżungli. Najbardziej niewytłumaczalnym jest fakt, że skały te mają bardzo gładką powierzchnię, podczas gdy inne podobne formacje nie zostały tak wypolerowane przez naturę ani inne czynniki zewnętrzne.

Zamarznięte jezioro

foto: google

Imponujące zjawisko naturalne można zaobserwować wiosną na największym jeziorze Stanów Zjednoczonych - Michigan. Fale zaczynają rozbijać kruchy lód, przenosząc go na brzegi i nakładając na siebie cienkie przezroczyste płytki, podobnie jak tłuczone szkło. To wydarzenie przyciąga wiele chętnych do podziwiania tego widowiska i ogromną liczbę fotografów, a samo jezioro wygląda jak coś nierealnego.

Równiny Serengeti

foto: google

Równiny Serengeti w Afryce to park narodowy założony w 1951 roku. „Serengeti” w języku Masajów (rdzennych mieszkańców) tłumaczy się jako „niekończące się równiny”. Rzeczywiście, patrząc na to zdjęcie, wydaje się, że jest to po prostu niekończący się płaskowyż rozciągający się na setki kilometrów. Po części jest to prawda, ponieważ obszar parku narodowego porównano z obszarem całej Irlandii Północnej. Kto osobiście odwiedził to miejsce twierdzi, że to widowisko jest nie do opisania i zostanie zapamiętane na całe życie.

Erupcja Fagradalsfjall

foto: google

Tłumy gapiów zgromadziły się, aby obejrzeć płynącą lawę podczas nowej erupcji wulkanu o niewypowiedzianej nazwie Fagradalsfjalla (rozpoczęło się to 19 marca 2021 r.). Wulkan znajduje się w południowo-zachodniej Islandii i jest jednym z tych wulkanów, które „wypychają” gorące masy z dość małą prędkością (od 30 cm do 5 metrów na minutę). Dlatego ludziom wokół lawy nie grozi niebezpieczeństwo, chociaż trzeba mieć odwagę, aby zbliżyć się tak blisko do aktywnego wulkanu.

Izraelski Szlak Narodowy

foto: google

Izraelski Szlak Narodowy to ścieżka spacerowa, która przemierza cały kraj z północy na południe. Założona w 1995 roku, ma długość 1015 km. Aby pokonać ją pieszo, potrzebujesz 45-60 dni. Magazyn National Geographic wymienił ten szlak jako jeden z najbardziej egzotycznych szlaków na świecie, ale statystycznie tylko 4 na 10 wędrowców przeszło nim do samego końca. Z tego powodu ścieżka została podzielona na krótsze odcinki, część których turyści mogą pokonać zaledwie w jeden dzień.

Lorestan

foto: google

Lorestan to jednostka administracyjna Iranu położona na zachodzie kraju. Wiele osób myśli o Iranie jako o kraju pustynnym, ale w rzeczywistości tak nie jest. Na powyższym zdjęciu widać góry Zagros i kwiaty u ich podnóża. Zagros to największe pasmo górskie w tym kraju. W jednej z tych gór odkryto jaskinię Shanidar ze szczątkami neandertalczyków.

Donauwörth

foto: google

Wąska ścieżka, ściskana przez stuletnie drzewa po obu stronach, to ścieżka rowerowa nad Dunajem, przebiegająca przez miasto Donauwörth, położone w Niemczech. Jego długość wynosi 2850 km. Rozpoczyna się u źródła Dunaju, a kończy u samego ujścia do Morza Czarnego. Trasa przebiega przez takie kraje jak Austria, Słowacja, Węgry, Chorwacja, Serbia, Bułgaria i Rumunia. Szlak wiedzie starożytnym szlakiem rzymskim, który w przeszłości łączył twierdze i osady. Ścieżka rowerowa nad Dunajem jest jedną z 10 najpopularniejszych tras rowerowych w Niemczech.

Wyspa w Finlandii

foto: google

Ta wyspa nazywa się Kotisaari i znajduje się obok rzeki Kemijoki w Finlandii. Wcześniej, gdy kłody transportowano za pomocą tratwy, wyspa służyła jako przystanek dla drwali pracujących przy wyrębie. Ale wraz z nadejściem cywilizacji, dróg i technologii w 1980 roku, stał się miejscem turystycznym i rajem dla rybaków. Tawerna została zbudowana ze starego domku na łodzi położonego na wyspie.

Sekretne gorące źródło

foto: google

To sekretne gorące źródło pokazane powyżej zostało odkryte w największym lodowcu na naszej planecie. Lodowiec Baltoro chroni góry w centralnej części Karakorum w Pakistanie i zajmuje imponujące 750 kilometrów kwadratowych.

Główne zdjęcie: google.com