Ty też widzisz głowę kota na tym zdjęciu? 5000 subskrybentów bloga przyrodniczego również to widzi. Ale co to jest tak naprawdę za zwierzę?

Kiedy Bob White był mały, często pomagał ojcu rozwiązywać krzyżówki. Często spotykał się z pytaniem: „Gęś hawajska”. Prawidłowa odpowiedź to „nene”. Ale White nigdy nie widział tego ptaka, który występuje tylko na Wyspach Hawajskich. Nene, czyli gęś hawajska, to gatunek zagrożony wyginięciem. Faktem jest, że ta gęś spędza większość swojego życia na ziemi, tylko na krótko unosi się w powietrze, lata z ogromnym wysiłkiem. Przed pojawieniem się człowieka nena po prostu nie miała naturalnych wrogów. Ale u ludzi pojawili się koty, które prawie zabili populację tych ptaków.

foto: google

White był już dorosły, kiedy przybył do Parku Narodowego Maui na Archipelagu Hawajskim. I miał szczęście - zobaczył latającą nene, na którą tak długo polował. Ale tu jest problem: Bob nie miał pod ręką aparatu i rzucił się tak szybko, jak mógł do plecaka, w którym pozostał aparat. Kiedy chwycił aparat, nene już przeleciała nad jego głową. Bob nie zamierzał się poddawać i mimo wszystko zrobił zdjęcie odlatującemu ptaku.

Fotografował nene, ale pod dziwnym kątem.

Kiedy Bob otworzył zdjęcie na komputerze, nie mógł przestać się uśmiechać. Zamiast gęsi na zdjęciu wyraźnie widział latającego kota. Chociaż mężczyzna wiedział na pewno, że fotografuje ptaka, jego mózg uparcie podsuwał mu zdjęcie kota ze skrzydłami. Jak na zdjęciu, na którym trzeba zobaczyć starą kobietę w welonie lub młodą piękność, albo jak w przypadku tej przyczepy, która zmienia kolor w zależności od tego, kto na nią patrzy.

foto: google

Bob White udostępnił zdjęcie tego niesamowitego stworzenia w sieciach społecznościowych – a ludzie nie mogli przestać o tym mówić. Zdecydowanie nie przypominało niczego, co widzieli wcześniej. Ale kto jest na tym zdjęciu? Kot ze skrzydłami? Kapryśna sowa? Zwierzak Daenerys Targaryen? Subskrybenci byli zachwyceni.

Oczywiście White jest trochę zasmucony – w końcu jego marzenie z dzieciństwa spełniło się w dość dziwaczny sposób. Oczywiście widział nene. Widział nawet tego ptaka w locie - wielkie szczęście. Ale zamiast sfotografować tego ptaka w normalny sposób, dostał na pamiątkę zdjęcie uskrzydlonego kota. Ale - świetne zdjęcie. Nawiasem mówiąc, udało nam się znaleźć pojedyncze zdjęcie latającego nene, więc Bob ma naprawdę niesamowite szczęście.

foto: google

Główne zdjęcie: google.com