Ptaki tej rasy stoją jak pingwiny, a nawet potrafią biegać.

29 kwietnia w tweecie poświęconym pisarzowi dziecięcemu Dick King-Smith opublikowano zdjęcie z najwyższą kaczką na świecie, której wzrost ma podobno ponad metr.

Jednak wydawnictwo Scopes odkryło, że zdjęcie przedstawia 70-centymetrową kaczkę o imieniu Long Boi (Long Boy). Jest to samiec wyhodowanej rasy indyjskiej biegacza lub, jak to wcześniej nazywano, pingwina. Takie ptaki stoją jak pingwiny i nie kołyszą się, a biegają.

foto: google

foto: google

Zwierzę od kilku lat mieszka na terenie kampusu Uniwersytetu York. Ptak ma nawet własny Instagram, w którym studenci i pracownicy uczelni opowiadają o życiu Long Boya.

foto: google

foto: google

Jesienią ubiegłego roku Long Boy otrzymał tytuł „Najlepszego ptaka wodnego” przez związek studencki, a sześć miesięcy później ptak otrzymał tytuł honorowy za zasługi dla uniwersytetu.

foto: google

Ptak brał nawet udział w uniwersyteckiej kampanii przeciwko koronawirusowi, ale Long Boy stał się naprawdę popularny dopiero pod koniec kwietnia. Wtedy kaczka natychmiast stała się bohaterem memów.

foto: google

foto: google

Były napastnik Anglii Peter Crouch, którego wzrost wynosił ponad dwa metry, zwrócił uwagę na kaczkę. Crouch jest uważany za jednego z najwyższych piłkarzy w historii. „Moje kaczątko” – napisał piłkarz.

Główne zdjęcie: google.com