Zwierzęta też wiedzą, jak być przyjaciółmi. Ta historia jest tego żywym potwierdzeniem. Golden Retriever Charlie ma 11 lat i kilka lat temu został poddany operacji usunięcia gałek ocznych z powodu jaskry.

foto: storyfox.ru

Jego właścicielka była bardzo zmartwiona i zaproponowała mężowi powiększenie rodziny o kolejnego szczeniaka, żeby Charlie nie był taki smutny. Tak więc w rodzinie pojawił się inny retriever o imieniu Maverick.

foto: storyfox.ru

Szczeniakowi nie udało się od razu nawiązać kontaktu ze starszym przyjacielem. Ale kiedy to się stało, Maverick zaczął zauważać, że Charlie jest inny. Dorosły retriever często gubił zabawki, a Maverick zaczął pomagać mu je znajdować i przynosił tuż pod nos.

foto: storyfox.ru

Szczeniak został przewodnikiem i był z tego powodu niesamowicie szczęśliwy. W końcu Charlie ponownie stał się aktywnym, wesołym psem, a teraz mogli w pełni cieszyć się życiem.

foto: storyfox.ru

Po tym, jak właściciele zwierzaków opublikowali ich wspólne zdjęcie na Instagramie, retrievery zyskały dużą liczbę fanów. Obecnie ponad 50 tysięcy subskrybentów śledzi życie tych niesamowitych przyjaciół.

Główne zdjęcie: storyfox.ru