Na początku kwietnia maleńka puszysta kulka wpadła w ręce obrońców praw zwierząt z Friends for Life Rescue Network w Los Angeles. W wyniku badania okazało się, że lapy kociaka są skrzywione i jest to wrodzona wada więzadeł i ścięgien. Na szczęście jest szansa na wyleczenie maleństwa, które otrzymało imię Spula.

Para Mel Lamprey i jej mąż Zane zdecydowali się zabrać kociaka z dziwnymi uszami do domu tymczasowego. Regularnie przynosili Spule do kliniki, gdzie codziennie poddawała się fizjoterapii mającej na celu rozluźnienie więzadeł i ścięgien. Powinno to pomóc przywrócić kości do normalnego układu.

foto: storyfox.ru

Wśród zaleceń specjalistów w najbliższej przyszłości jest założenie „opon”.

Kotka wytrzymuje wszelkie zabiegi, dziękując wszystkim dbającym o jej zdrowie głośnym mruczeniem i ciepłymi „uściskami”.

foto: storyfox.ru

Mel mówi, że Spula jest bardzo zabawna i wesoła. Szczególną miłością darzy jej męża Zane'a, często wybierając miejsce na jego szyi.

foto: storyfox.ru

Szybko udało jej się znaleźć wspólny język z innym zwierzakiem, który mieszka z parą - rudym kotem Chesterem, którego również zabrano ze schroniska. Zwierzaki dobrze się dogadują, a nowi właściciele wierzą, że Spula zostanie wyleczona i razem z Chesterem zdobędą wiele „szczytów”.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: storyfox.ru