Według starszych pań ich sekretem jest unikanie dwóch popularnych napojów. Jak widać, to im pomogło.

Siostry Consi Marshall i Leila Moag to najstarsze bliźniaczki jednojajowe w Australii. Urodzili się w 1919 roku w małym miasteczku Berry na południowym wybrzeżu Nowej Południowej Walii. Dokładnie 102 lata później nadal tam mieszkają, dopiero od niedawno w miejscowym domu opieki. Staruszki obchodziły swoje kolejne urodziny w identycznych kwiecistych koszulach, w otoczeniu rodziny i przyjaciół.

Pomimo ich czcigodnego wieku umysł kobiet jest bystry jak nigdy. Podczas świętowania nie przegapiły okazji do żartów, a nawet udawały, że nie wiedzą, o jakiej rocznicy mówią, ponieważ mają teraz 82 lata lub dobrze, co najwyżej 84 lata. Przez całe życie bliźniaczki mieszkały obok siebie, a przeżywszy swoich mężów, kilkadziesiąt lat temu zaczęły znowu mieszkać razem.

Mają ten sam sekret długowieczności: czysta woda pitna, żadnego wina i whisky. A może chodzi bardziej o geny. Podobno tata sióstr dożył do 104 lat.

foto: google

Świętowanie 102 lat z rodziną to wielka radość dla Consi i Moag. W zeszłym roku, z powodu ograniczeń związanych z koronawirusem, krewni musieli pogratulować bliźniaczkom ze wszelkimi środkami bezpieczeństwa - po prostu pomachali im z parkingu domu opieki.

Główne zdjęcie: google.com