Opuszczone miejsca, w których kiedyś życie toczyło się pełną parą, ale potem zostało przerwane, na świecie są niezliczone liczby. W takich miejscach czas się zatrzymał, ludzie opuścili te tereny i zapomnieli na zawsze.

Jednak nie wszystkie. Jest wielu ludzi, którzy uwielbiają takie dziwne miejsca, które są pełne opowieściami o duchach i innych strasznych wydarzeniach, które się tam dzieją. Dziś podzielimy się z Wami pięcioma najbardziej imponującymi „schroniskami”, w których lepiej nie zostawać na długo samemu!

Opuszczone miasto Bodie (USA)

foto: leafclover.club

foto: leafclover.club

Miasto to pojawiło się na amerykańskiej mapie w 1876 roku, kiedy w jego pobliżu odkryto złoto. Miejsce to natychmiast popadło w złą sławę ze względu na wielu pijących ludzi i miłośników zabawy z kobietami, przez co miasto zostało ochrzczone miastem grzechu. Nie trwało to jednak długo, już w 1940 roku nie pozostał tam ani jeden mieszkaniec.

Wschodnie więzienie stanowe (USA)

foto: leafclover.club

foto: leafclover.club

Więzienie, które zostało otwarte w 1829 roku w Filadelfii, było kiedyś jednym z najsłynniejszych w Ameryce. Jednak w 1969 roku zostało zamknięte, a teraz jest ulubionym miejscem dzielnych łowców zjawisk paranormalnych.

Wieżowiec Sathorn (Tajlandia)

foto: leafclover.club

foto: leafclover.club

foto: leafclover.club

Budowa budynku została wstrzymana w latach 90., kiedy kraj nawiedził kryzys. Po tylu latach jego renowacja kosztowałaby tyle, co budowa nowego, więc niedokończony obiekt stał jako porzucony ogromny głaz.

Zamek Miranda (Belgia)

foto: leafclover.club

foto: leafclover.club

Początkowo właścicielami belgijskiego zamku Chateau Miranda była rodzina hrabiego Liedekerke-Beaufort. Ale potem wybuchła II wojna światowa i musieli opuścić swój piękny dom. Następnie budynek służył do zakwaterowania sierot. Teraz ta cudowna rezydencja jest całkowicie opuszczona i jest schronieniem tylko dla duchów, które według plotek wielokrotnie się tu spotykały innym ludziom.

Hotel Refugio El Salto (Kolumbia)

foto: leafclover.club

foto: leafclover.club

foto: leafclover.club

Ten malowniczy hotel, założony w 1924 roku w miejscowości San Antonio del Tequendama, był początkowo bardzo popularny. Aż z czasem zyskał negatywną reputację. Z dziwnych, niejasnych powodów rozpoczęła się tutaj seria licznych samobójstw wśród odwiedzających. W rezultacie instytucja musiała zostać zamknięta. Od tego czasu miejsce to uważane jest za przeklęte.

Główne zdjęcie: leafclover.club