Szef Tesli i SpaceX, Elon Musk, mimo fortuny w wysokości 172 miliardów dolarów (dane na 2021 rok), nie ma stałego domu. Jak wynika z dochodzenia publikacji Teslarati, mieszka on w prefabrykowanym domu o cenie 50 tysięcy dolarów (3,6 miliona rubli) - to mniej niż koszt niektórych samochodów elektrycznych marki Tesla.

Source: youtube.com

  • Elon Musk wcześniej ogłosił, że sprzedał wszystkie swoje nieruchomości, aby przenieść się do Teksasu, bliżej swoich firm. W Kalifornii zachował tylko jeden dom, ale jest używany do wydarzeń związanych z firmą Tesla.

  • Jak sam miliarder powiedział na swoim koncie na Twitterze, obecnie mieszka w domu o wartości 50 tysięcy dolarów w Boca Chica w Teksasie. Mówimy o domu z prefabrykatów od firmy Boxabl, a w podstawowej, najtańszej wersji Casita - jej wymiary to zaledwie 6x6 metrów. Główną zaletą tego projektu jest mobilność: dom można łatwo zdemontować i przetransportować do nowej lokalizacji. Co więcej, Musk nie kupił domu, ale, jak wynika z jego wiadomości, wynajmuje go od własnej firmy SpaceX.

  • Boxabl w jednym ze swoich filmików promocyjnych wspomniał o pewnym „specjalnym kliencie z Boca Chica” i jego powiązaniach ze SpaceX.

Jednocześnie wiele firm tworzy ekskluzywne projekty dla fanów samochodów, które są znacznie droższe niż obecny dom szefa Tesli. Na przykład jesienią ubiegłego roku zaprezentowano szkice osiedla o nazwie Sylvan Rock, opracowane przy udziale Astona Martina. Dom z garażem wkomponowanym w przestrzeń mieszkalną oszacowano na 7,7 mln dolarów.

Główne zdjęcie: google.com