Drapieżniki nie odważyły ​​się podnieść łap na wojowniczego stawonoga i z ciekawością obserwowały jego wędrówkę.

Najczęściej kraby starają się nie oddalać od zbiorników, w których żyją, ale ostatnio przedstawiciel tych stawonogów zwrócił uwagę drapieżników będąc daleko od swojej nory.

Grupa turystów odwiedzających rezerwat przyrody Mala Mala w RPA zauważyła lwa z stada Kambula, który kogoś bacznie obserwował. Początkowo ludzie myśleli, że uwagę lwa przykuł skorpion w piasku, ale potem stało się jasne, że obiektem obserwacji jest krab. Kiedy lew się zbliżył, krab uniósł groźnie szczypce i spokojnie szedł sobie dalej.

Po chwili wojowniczy gość zainteresował pozostałych członków stada. Pięć lwów, młodych i starych, otoczyło kraba, a nawet obwąchiwało go, wyginając pysk przed stawonogiem, ale nikt nie odważył się go złapać. W rezultacie zwierzęciu udało się spokojnie dotrzeć do swojej nory i bezpiecznie tam się schować.

Source: youtube.com

Bohaterami filmu są młode drapieżniki o wysokości około metra i wadze do 125 kg. Gdyby chcieli, mogli szybko rzucić się i przegryźć skorupę raka, ale wyraźnie uznali, że taka gra nie jest warta świeczki.

Główne zdjęcie: nat-geo.ru