Psy są często wykorzystywane do pilnowania owiec, ponieważ zwierzęta te są energiczne i mają doskonałą inteligencję. Biegają wokół stada, szczekają, a czasem odpędzają nieproszonych gości - drapieżników.

To bezpośrednie obowiązki naszego dzisiejszego bohatera z Włoch, który jednak postanowił je zaniedbać i póki nikt nie widzi, trochę odpocząć… siedząc na jednej z owiec!

Co prawda ​zwierzak nie mógł wiedzieć, że zostanie sfilmowany podczas swojej bezczynności!

Trudno jest stwierdzić czy pies odpoczywa, czy też opracowuje nową technikę nadzoru, ale jego właściciele serdecznie się śmiali. Przez jakiś czas ludzie śledzili za zwierzakiem, a gdy pojawili się zza trawiastego wzgórza, pies siedzący na jednej z owiec głośno zaszczekał, albo ze zdziwienia, albo ze wstydu, że został przyłapany.

Sam pies pewnie myśli, że znalazł innowacyjny sposób ochrony owiec: wspinając się na grzbiet najwyższej, może spokojnie obserwować stado z góry!

Ludzie nie mogli uwierzyć własnym oczom i wybuchnęli śmiechem, przez co pies był wyraźnie bardzo oburzony. Jednak nie tak bardzo by zejść z owcy. Zamiast tego nadal szczekał, gdy zaspane stado powoli ruszyło dalej, zabierając ze sobą psiaka.

Ten widok jest tak zabawny, że trudno oderwać wzrok od małego pieska! Obejrzyj to:

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: lamp.im