Dla większości ślub i dzieci to logiczny krok na drodze życia. Decyzja może nie być łatwa, ale niekończącą się nagrodą będzie twoja własna rodzina i miłość bliskich.

Na całym świecie małżeństwa są zawierane na różne sposoby. W niektórych krajach przyszły mąż i żona widują się dopiero w dniu ślubu. W niektórych kulturach mężczyźni mogą mieć więcej niż jedną żonę. Wszystko zależy od tego, w co wierzysz.

Wiara doprowadziła tego człowieka z Indii do bardzo niezwykłego wyboru. Nazywa się Syjon. Ma 67 lat i ma największą rodzinę na świecie: 39 żon, 94 dzieci, 33 wnuków!

Jego ogromna rodzina mieszka pod jednym dachem! Urodził się w 1945 roku i dorastał w niezwykłej rodzinie: jego ojciec był założycielem organizacji religijnej „Chana Pawl”.

foto: lavender.land

Organizacja ta powstała w 1942 roku. Dziś ma ponad dwa tysiące obserwujących. Są znani ze swoich umiejętności obróbki drewna, ale jeszcze bardziej z tego, że dozwolona jest poligamia.

foto: lavender.land

Bardzo poważnie traktują poligamię, a Syjon i jego żony dają wspaniały przykład dla wszystkich. Tylko w ubiegłym roku ożenił się z ponad dziesięcioma kobietami! Nikt nie zmuszał tych kobiet do tego małżeństwa. Wręcz przeciwnie, wielu chętnie przyjmuje jego oświadczyny, ponieważ dorastały w biednych rodzinach.

foto: lavender.land

Chociaż ich związki są nieco dziwne, Syjon spotyka się z każdą ze swoich żon, jak wszyscy inni. Jedna z jego żon mówi, że oświadczył się jej po tym, jak pewnego dnia zobaczył ją w wiosce. „On jest najbardziej czarującą osobą w wiosce” – mówi kobieta.

foto: lavender.land

Syjon stał się sławny dzięki temu, że cała jego rodzina mieszka pod jednym dachem. Wystarczy spojrzeć na to zdjęcie, aż trudno w to uwierzyć!

foto: lavender.land

Dla wielu nawet myśl o wychowaniu tak wielu dzieci i opiece nad nimi doprowadza do szaleństwa. Ale Syjon się tego nie boi. „Czuję się wyjątkowym synem Bożym. Dał mi tyle osób, którymi mogę się zaopiekować!” – mówi mężczyzna.

foto: lavender.land

„Czuję się bardzo szczęśliwy będąc mężem 39 żon i głową największej rodziny na świecie” – kontynuuje. Jednocześnie taka rodzina to nie lada wyzwanie, a do utrzymania porządku trzeba stosować taktykę wojskową.

foto: lavender.land

Syjon liczy na pomoc swojej pierwszej żony. Każdego dnia daje każdej żonie określone zadanie. Kobieta ma 70 lat, ale jest pełna energii i zawsze jest czymś zajęta. Więc nikt nie siedzi bez pracy.

foto: lavender.land

Ponieważ rodzina jest ogromna, wszyscy wstają bardzo wcześnie. Dzień zaczyna się od modlitwy, a najpóźniej o szóstej rano wszyscy zaczynają pracę. I tak każdego dnia. Wszyscy pracują cały dzień z przerwami na jedzenie.

foto: lavender.land

Rodzina zjada dziennie prawie 45 kilogramów ryżu, 20 kilogramów warzyw i 35 kilogramów mięsa.

foto: lavender.land

Kiedy rodzina jest tak duża, zwykły dom będzie za mały. Syjon zbudował dom na zboczu góry, w którym jest dużo miejsca dla wszystkich. Ma ponad sto pokoi, w tym ogromne wspólne sypialni dla wszystkich jego żon.

foto: lavender.land

Głowa rodziny ma własny pokój z dużym łóżkiem. Żony mieszkają z nim na zmianę, dzieląc pokój i łóżko z mężem przez tydzień. Brzmi dziwnie, ale kobiety mówią, że nie są o siebie zazdrosne.

foto: lavender.land

Aby ułatwić sobie życie, Syjon umieścił młodsze żony w sypialni bliżej swojego pokoju, podczas gdy starsze żyją dalej. Brzmi to jak dyskryminacja, ale Syjon upiera się, że wszystkie jego żony szanują siebie nawzajem.

foto: lavender.land

Starsze kobiety, które nie mogą już rodzić dzieci, opiekują się dziećmi młodszych żon. Rodzina stale się powiększa, więc fajnie, że się o siebie troszczą.

foto: lavender.land

Rodzina jest dumna ze swojej samowystarczalności. Uprawiają własną żywność, pracują w gospodarstwie. Mają nawet własną szkołę, w której dzieci otrzymują dobre wykształcenie.

foto: lavender.land

Można by przypuszczać, że Syjon w końcu się zatrzyma. Choć ma 67 lat, mężczyzna nie wyklucza, że ​​do swojej ogromnej rodziny dołączy więcej żon i dzieci. „Pojechałbym nawet do Ameryki, żeby się ożenić i powiększyć moją rodzinę” – mówi mężczyzna.

foto: lavender.land

Może komuś taki wybór Syjona się nie podoba i wydaje się dziwny. Nie obchodzi go to zbytnio, bo jego wielka rodzina jest szczęśliwa!

foto: lavender.land

Główne zdjęcie: lavender.land