W świecie zwierząt jest miejsce na prawdziwą przyjaźń. Zwykle przedstawiciele jednego gatunku zaczynają się zaprzyjaźniać, choć czasami jest inaczej. Relacje międzygatunkowe nie są tak częste, ale wciąż istnieją przypadki, które to dowodzą: nawet bardzo różne zwierzęta mogą się komunikować i traktować siebie z szacunkiem.

Obejrzyj filmik, w którym mała małpka jest taka słodka i zabawna, opiekując się swoim pierzastym przyjacielem - żółtym kaczątkiem. Małpka jest wciąż bardzo mała, ale to nie przeszkadza jej w pomaganiu. Małpa głaszcze kaczątko, wyjmuje coś z piór, a także delikatnie przytula i kładzie się obok.

Prawdopodobnie małpka myślała, że ptak chce spać, ale nie może w żaden sposób zasnąć. Po chwili kaczątko poddaje się: wygodniej się układa, zamyka oczy i uspokaja się. Małpce udało się uśpić przyjaciela.

foto: lemurov.net

Kolejna niezwykła historia miała miejsce w jednym z ogrodów zoologicznych w Izraelu. Tam małpa Neve cierpiała na samotność: zwierzę nie mogło nawiązać komunikacji z krewnymi, ale rozwiązanie problemu pojawiło się nagle i okazało się niezwykłe.

Pewnego dnia kurczak trafił bezpośrednio do woliery Neve. Ale małpa nie przepędziła go: wręcz przeciwnie, zaczęła się opiekować ptakiem.

Source: youtube.com

Kiedy ptak się bał, zawsze przychodził do Neve: małpa nie była przeciw i pomagała upierzonemu przyjacielowi poradzić sobie ze strachem. Pisklę nawet nocowało u małpy i chociaż zawsze była okazja do wyjścia, ptak nie chciał tego zrobić. Prawdopodobnie ta dwójka czuła się razem dobrze i spokojnie.

Główne zdjęcie: lemurov.net