Brigitte Macron nie są obce dyskusje prasowe. Niedawno ukazały się zdjęcia z rodzinnego archiwum pary Macron. Zdjęcia kobiety w różnych latach jej życia wywołały lawinę niejednorodnych komentarzy, od zachwyconych po pogardliwe.

Pierwsza dama Francji od początku kadencji męża na głównym stanowisku w kraju była pod obserwacją dziennikarzy. Jest inteligentna, elegancka i w pełni posiada słynny francuski urok. Chodzi o 24-letnią różnicę między Emmanuelem Macronem a Brigitte.

foto: lemurov.net

Kobieta pochodziła z bogatej rodziny cukierników. Energiczna, kochająca wolność, dobrze się uczyła i kochała życie. W wieku 21 lat została żoną mężczyzny z takim samym charakterem co ona. Louis Ozier został wkrótce dyrektorem banku, a Brigitte urodziła trzech spadkobierców. Podczas urlopu macierzyńskiego w pełni doświadczyła, jak to jest być gospodynią domową. Mąż był zadowolony, ale Madame Ozier pragnęła znacznie więcej.

Niemal została przewodniczącą rady miejskiej w miejscowości Truchtersheim, dokąd przeprowadziła się do męża.

foto: lemurov.net

Na początku lat 90. rodzina bankiera wróciła do rodzinnego Amiens. Brigitte wykładała w miejscowym college'u i prowadziła zajęcia w grupie teatralnej. Przyszły prezydent uczył się w tej samej klasie z jej najstarszą córką i uczęszczał do teatru dramatycznego.

Utalentowany i nad wiek rozwinięty młody człowiek nie był rozpraszany przez młodzieżowe towarzystwa, ale uczył się, co zachwyciło cały zespół pedagogiczny. Jego ulubionym przedmiotem była literatura, co tydzień uczył się dodatkowo u Madame Ozier. Ulubienicą uczniów była ta nowoczesna i demokratyczna nauczycielka. Czytał jej poezję, a nawet napisał powieść. Brigitte nie mogła się oprzeć wzniosłym romantycznym uczuciom Emmanuela.

foto: lemurov.net

Do skandalu doszło, gdy jego rodzice dowiedzieli się, że obiektem namiętności nie jest koleżanka z klasy Laurence, ale jej matka.

Wiek przyzwolenia we Francji wynosi 15 lat, więc rodzice próbowali na różne sposoby zmienić podejście zakochanej pary. Użyto wyrzutów, że kobieta nie będzie w stanie dać chłopaku dzieci, a on powinien pomyśleć o swojej przyszłej karierze. W rezultacie Emmanuel wyjechał na studia do stolicy, a Brigitte była zdeterminowana, że ​​związek stopniowo się rozpadnie. Ale młody człowiek nawet nie myślał, żeby się poddać. Ich romans przez telefon trwał rok. Po czym kobieta się poddała i zaczęli widywać się w Paryżu.

foto: lemurov.net

Był to szczęśliwy czas rozkwitu ich miłości i trudny dla Brigitte i rodziców Emmanuela. W tym czasie opinia publiczna była bardzo oburzona.

Madame Ozier miała trudne rozmowy z mężem i dziećmi. Pozew o rozwód mogła złożyć dopiero po 11 latach.

Pobrali się, gdy ona miała 54 lata, a on 30. Otrzymał doskonałe wykształcenie, a ona była jego wsparciem. Niezwykła para ponownie stała się celem plotek, gdy Macron objął stanowisko w Ministerstwie Finansów, a później ogłosił że chce zostać prezydentem.

Główne zdjęcie: lemurov.net