Tegoroczne lato jest w wielu krajach gorętsze niż rok temu. Nawet kraje północne, takie jak Kanada, zgłaszają anomalnie wysokie temperatury. Jest gorąco nie tylko dla ludzi, ale także dla zwierząt, zwłaszcza tych o grubym futrze. W jednym zabawnym filmiku rodzina niedźwiedzi postanowiła przezwyciężyć upał jak człowiek: kąpiąc się w basenie. Filmik opublikowany w sieci społecznościowej natychmiast stał się bardzo popularny.

Filmik został po raz pierwszy opublikowany przez Lyle'a Jeffreya z Coquitlam, miasta w Kanadzie. Sfilmował niedźwiedzicę i jej niedźwiadków, które wędrowały po jego podwórku. Zwierzęta nic nie niszczyły i nie próbowały łapać psów, po prostu próbowali ratować się przed nieznośnym upałem.

„Niedźwiedzica i jej dwa młode przychodzą popływać w basenie, aby się ochłodzić podczas upału!” - Lyle podpisał wideo. Mężczyzna sfilmował to z okna domu. Właścicielowi basenu nie przeszkadzała niespodziewana wizyta - czuł się bezpiecznie na drugim piętrze domku.

foto: google

Wydaje się, że niedźwiedzie dobrze się bawią. Jeden z młodych bawi się w wodzie, a nawet wydaje się, że żartobliwie chlapie wodą swojego brata, który stoi z boku, a następnie bawi się na zwiniętym daszku basenu.

foto: google

Mama również wkłada łapy do wody, aby się ochłodzić. Nie wchodzi do basenu, jak drugi niedźwiadek. Kiedy przychodzi czas na odejście, prowadzi swoje młode przez ogrodzenie podwórka.

Source: youtube.com

To nie pierwszy raz, kiedy niedźwiedzica uczy swoje młode opanowania nowego żywiołu na obcym terytorium. Po lockdown z powodu koronawirusa zwierzęta stały się śmielsze i zaczęły częściej przychodzić do ludzi. Jedna mamusia w Kalifornii przyprowadziła nie dwa, ale cztery młode do pływania w basenie. Niedźwiadki bały się wody, więc ich rodzic kąpał się sam.

foto: google

Kiedy wystarczająco się ochłodziła i postanowiła odejść, podążyły za nią trzy młode, a jeden został w tyle, zainteresował się kałużami wody. Najwyraźniej dzieciak chciał się napić wody.

foto: google

Potem nagle zdał sobie sprawę, że nie widzi mamy, i zaczął ją wołać. Matka musiała wrócić po swoje dziecko.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: google.com