Czasami niewinny spacer z psem zamienia się w przygodę z konsekwencjami. W niektórych przypadkach kończą się niepowodzeniem, ale czasami właściciele są czujni i właśnie to pomaga przeżyć ich pupilom!

foto: mimimetr.me

Kiedy mieszkaniec Melbourne, Jose Zandveld, zabrał psa na spacer, nie spodziewał się, że skończy się to nieprzyjemną historią. Zwierzak Anzac spokojnie szedł obok właściciela, a potem nagle coś go przyciągnęło. W następnej chwili 13-letni pies zaczął przeżuwać jakieś jedzenie.

foto: mimimetr.me

Właściciel spojrzał na ziemię i zobaczył kawałek chleba. Wydawałoby się, że to nic takiego, ale w środku „nadzienie” było zielone. Podejrzewając, że coś jest nie tak, Jose podniósł kawałek chleba i włożył go do kieszeni. Z jakiegoś powodu mężczyzna był niespokojny. Żenujące było to, że podobne kawałki chleba były porozrzucane po całej drodze…

Po przybyciu do domu właściciel Anzaca dokładnie zbadał znalezisko i zdał sobie sprawę, że zielone „nadzienie” to nic innego jak… trutka na szczury! Jose był strasznie zdenerwowany, ponieważ jego pies miał czas na spróbowanie niebezpiecznego „smakołyku”.

Mężczyzna bezzwłocznie zabrał psa do szpitala. Miał nadzieję, że nie wszystko stracone, a lekarze zdążą pomóc zwierzakowi. Na szczęście właściciel się nie spóźnił: lekarze udzielili czworonożnemu pacjentowi wykwalifikowanej pomocy i uratowali go.

foto: mimimetr.me

Trucizna na szczury może powodować krwawienie wewnętrzne, więc Anzacowi przepisano kilka leków do dalszego leczenia!” - mówi mężczyzna.

Jose jest bardzo zdenerwowany tą sytuacją. Po tym, jak jego pies prawie nie umarł, właściciel zwrócił się do policji, aby znaleźć tego, który rozrzucił zatruty chleb po całej drodze. Mężczyzna mówi, że jego pies chodzi tą trasą od wielu lat, a coś takiego nigdy wcześniej się nie zdarzyło.

Ma nadzieję, że ktoś z sąsiadów ma kamerę monitoringu. Możliwe, że nagrała osobę, która narażała nie tyle szczury, co zwierzęta, które często tu spacerują.

foto: mimimetr.me

Cóż, życzymy Anzacowi zdrowia i mamy nadzieję, że sytuacja z trucizną wkrótce się wyjaśni!

Główne zdjęcie: mimimetr.me