Amerykanka Sarah Darling sympatyzowała bezdomnym od najmłodszych lat. Zawsze starała się im pomóc przynajmniej paroma dolarami. Pewnego dnia, spiesząc na spotkanie, kobieta zauważyła starszego mężczyznę, który błagał o jałmużnę.

Podeszła do niego i wsypała do kubka monety, które były w jej portfelu. Dopiero po kilku godzinach zdała sobie sprawę, że popełniła wielki błąd.

Amerykanka trzymała w portfelu obrączkę ślubną. Niedawno jej partner oświadczył się jej, ale pierścionek okazał się za mały. Więc Sarah postanowiła go wymienić. Natomiast zapomniała, że schowała go do portfela.

foto: lemurov.net

Wieczorem Darling wróciła do miejsca, gdzie siedział bezdomny. Ale już go tam nie było. Dopiero następnego dnia Sarah go spotkała. Kobieta zaczęła rozmawiać z bezdomnym i powiedziała, że ​​przez pomyłkę dała mu cenną rzecz. Mężczyzna tylko się uśmiechnął i oddał jej pierścionek.

Bezdomny nazywał się Bill Ray Harris. Został wychowany przez dziadka, księdza, i przez całe życie stosował się do wskazówek dobrego chrześcijanina. Dlatego Bill po prostu nie mógł wziąć cudzego. Nawiasem mówiąc, pierścionek kosztował cztery tysiące dolarów.

Uradowana Sarah postanowiła oddać całą posiadaną gotówkę. Kobieta opowiedziała tę historię swojemu ukochanemu. Razem z nim postanowiła podziękować Billowi. W mediach społecznościowych młodzi ludzie opisali historię obrączki i rozpoczęli zbiórkę pieniędzy dla Harrisa.

foto: lemurov.net

Plany nowożeńców zakładały zebranie tysiąca dolarów dla bezdomnego. Jednak „przekroczyli” swój plan. Troskliwi Amerykanie przekazali dwieście tysięcy. Za tę kwotę Harris kupił dom i samochód. Poza tym Bill dostał pracę. Więc teraz życie na ulicy dla niego się skończyło.

Nawiasem mówiąc, były bezdomny po raz kolejny odnalazł pierścionek. Mistrzowie ligi futbolu amerykańskiego otrzymują w nagrodę złote pierścienie. Są bardzo cenne i kosztują około dziesięciu tysięcy każde. To jest dokładnie to, co Bill znalazł w pobliżu strumienia. Po skontaktowaniu się z przedstawicielami amerykańskiej Narodowej Ligi Piłki Nożnej przekazał pierścionek właścicielowi.

Główne zdjęcie: lemurov.net