W Europie i Ameryce zyskuje na popularności Vanlife (życie w furgonetce). W Internecie istnieje wiele społeczności, w których fani mogą połączyć swoje życie z podróżami. Dzielą się lifehackami podróżniczymi i inspirują podobnie myślących ludzi swoim przykładem.

foto: lemurov.net

Dzięki takiej społeczności amerykańska para postanowiła drastycznie zmienić swoje życie i być może uratować rodzinę przed rozwodem.

foto: lemurov.net

Adam Serre znalazł się w trudnej sytuacji cztery lata temu. Jego żona Jessica Rucha była w domu z dwójką małych dzieci i nie mogła pracować. Wszystkie ciężary finansowe spadły na barki jej męża. Adam miał problemy z uzależnieniem od alkoholu, ale rozpoczęcie rehabilitacji oznaczało pozostawienie rodziny bez środków finansowych.

foto: lemurov.net

Pomysł na furgonetkę pojawił się niespodziewanie. Na forum Adama zainspirowała historia młodych Anglików podróżujących swoim przytulnym vanem po różnych krajach. Zaproponował Jessice spróbować. Młodym ludziom zajęło cały rok, aby zrealizować ryzykowny pomysł, ponieważ w przeciwieństwie do Brytyjczyków para ma dzieci.

foto: lemurov.net

W 2018 roku para kupiła stary, ale przestronny autobus szkolny za kwotę około dwóch tysięcy dolarów.

Po gruntownej przebudowie zamienił się w przytulny dom. Dziś rodzina zdążyła już podróżować do wielu miast w Stanach Zjednoczonych, zatrzymując się w najpiękniejszych miejscach w parkach narodowych. Dzieci dorosły i stały się uczniami, dzięki Internetowi uczą się online.

foto: lemurov.net

Para nie tylko stała się bardziej zjednoczona, ale także u nich pojawiło się kolejne dziecko. Według małżonków życie stało się znacznie ciekawsze i łatwiejsze finansowo. Dawno, dawno temu musieli wydawać sporą część swoich zarobków za czynsz i opłaty. Dziś na żywność, telefon i paliwo wydają nie więcej niż 700 dolarów miesięcznie.

Wielkość ich mieszkania również pozwala im zaoszczędzić pieniądze, w małych szafkach umieszcza się tylko to, co niezbędne. Co więcej, okazuje się, że zarobić można znacznie więcej.

foto: lemurov.net

Adam sprzedaje pamiątki i znajduje pracę na pół etatu. Na zakupy jeżdżą do miasta dwa razy w miesiącu, resztę czasu poświęcają na zajęcia z dziećmi i podróże. Jessica nie wyklucza, że ​​pewnego dnia będą chcieli zamieszkać w domu z ogrodem, ale w najbliższych latach planują odwiedzić wiele ciekawych miejsc.

Główne zdjęcie: lemurov.net