Ile wiesz o niezwykłych miastach świata? Jedno z tych miejsc znajduje się na Alasce. W minionym stuleciu znajdował się tu obiekt o znaczeniu strategicznym, a następnie wybudowano piętrowy budynek, w którym mieszkają wszyscy mieszkańcy miasta.

foto: mirfactov.com

Whittier to miasto na Alasce zbudowane w 1943 roku. Pentagon potrzebował bazy wojskowej. Aby miasto miało całą komunikację, zostało połączone z najbliższym państwem, tworząc tunel, który przechodzi przez skały.

Dopóki ten pomysł nie został zrealizowany, do Whittier można było dostać się tylko statkiem morskim lub samolotem.

foto: mirfactov.com

Miasto położone jest w zatoce. Jest niesamowicie piękne - są tu wieczne lasy, górskie szczyty, potężny lodowiec i wspaniałe wodospady. Po wybudowaniu miasta główna działalność odbywała się w zatoce, gdzie mogły cumować statki.

foto: mirfactov.com

Osada nie ma żadnych osobliwości, ponieważ została zbudowana jako baza wojskowa. W mieście znajdują się klasyczne domy, a centralną część uzupełnia piętrowy budynek Begich Tower.

foto: mirfactov.com

Budynek jest ogromnym kompleksem mieszkaniowym, w którym znajdują się nie tylko mieszkania, ale także kluby sportowe, szpitale, komisariat policji, restauracje i nie tylko.

Wojsko opuściło miasto w połowie lat 60. ubiegłego wieku. Reszta populacji w ilości nieco ponad dwustu osób zdecydowała się nie wracać do cywilizacji.

foto: mirfactov.com

Być może jest to jedyne miasto na świecie, w którym wszyscy mieszkańcy uważają ten sam budynek za swój dom.

Mieszkańcy pracują w innych miastach i dostają się tam tunelem. Nawiasem mówiąc, nikt nie chce opuścić miasta na zawsze.

foto: mirfactov.com

Główne zdjęcie: mirfactov.com