Dlaczego płacz podczas filmu oznacza, że ​​jesteś silny psychicznie?

Socjolodzy już dawno ustalili, że mamy tendencję do dyskryminowania tych, którzy płaczą podczas oglądania filmów. Naszą tendencją jest identyfikowanie ludzi, którzy pozwalają sobie na płacz, jako osób słabych emocjonalnie. Chyba się zgodzisz, że raczej nieoczekiwane jest stwierdzenie, że przejaw takich emocji podczas oglądania filmu jest w rzeczywistości oznaką silnej mentalności! Umiejętność odizolowania się od utrwalonych stereotypów pomoże Ci rozsądnie ocenić i zrozumieć innych, dając Ci możliwość łatwego nawiązania z nimi kontaktu.

Dlaczego płacz podczas filmu oznacza, że ​​jesteś silny psychicznie? Ponieważ łzy wskazują, że masz predyspozycje do okazywania empatii.

Empatia to umiejętność, która pozwala zrozumieć, jak czuje się inna osoba, rzutując te emocje na siebie. Wyciągasz wnioski, analizując sytuację i zachowanie. Na przykład postać ze „Star Trek: The Next Generation”, Dianna Troy, jest idealnym ucieleśnieniem kogoś, kto jest nie tylko uroczy, ale także empatyczny.

Płacz podczas oglądania filmu oznacza, że ​​masz możliwość przeniesienia na siebie stanu emocjonalnego, którego doświadcza druga osoba, na podstawie sytuacji i wyrazu jej twarzy. Nawet jeśli rozumiesz, że ten ból należy do kogoś innego, na przykład aktora, wiesz, co może dla ciebie oznaczać. Może to być: smutek, tęsknota lub radość. Poczujesz to samo, jeśli będziesz mieć poczucie empatii.

Osoby z takim charakterem muszą być silne psychicznie, ponieważ takie wybuchy emocjonalne mogą łatwo wysysać energię fizyczną. Ten czynnik jest ważną umiejętnością społeczną, która jest często pomijana lub po prostu niedoceniana. Skłonność i umiejętność empatii pomoże ci odnieść sukces w edukacji, karierze i związkach.

Płacz podczas oglądania filmu wiąże się z rozwojem emocjonalnym, ekstrawersją i poczuciem własnej wartości.

Naukowcy badający to zachowanie podczas oglądania filmów odkryli, że wiązało się z nim kilka cech osobowości: empatia, ekstrawersja, kobiecość, samoocena i wcześniejszy poziom stresu. Kobiety, które płakały podczas filmu, częściej mówiły badaczom, że są smutne. Mężczyźni zachowywali się trochę inaczej: jeśli film doprowadzał ich do płaczu, to nie zauważali emocjonalnego związku z filmem.

Uważa się, że osoby silne psychicznie są zdolne do przewodzenia w interakcjach społecznych, co nieco przeczy wizerunkowi postaci, która wywołała smutek. Jednak ekstrawertycy byli zaskoczeni ich reakcją na eksperyment. Naukowcy odkryli, że ich cechy osobowości były związane z płaczem podczas oglądania filmów, a także z siłą ego lub poczuciem własnej wartości, co jest wyraźnym przejawem silnej mentalności.

Można powiedzieć, że ludzie, którzy płaczą podczas filmów, mają przewagę nad innymi. Wskazówki emocjonalne oparte na tonie, mimice, mowie ciała, mikroekspresjach i instynkcie pomagają określić, z jakim typem osoby spędzasz czas lub zamierzasz się komunikować. Są to informacje, za które marketerzy zabiliby, ponieważ pomogłyby im poznać reakcję opinii publicznej na ich produkt.

Płacz podczas filmów jest częścią doświadczenia, jakie ludzie mają po całkowitym zanurzeniu. W innym badaniu naukowcy zbadali iluzję posiadania dwóch ciał jednocześnie podczas oglądania filmu. Twierdzą, że chociaż wiemy, że film nie jest prawdziwy, bardziej wymagający ludzie mogą wyobrazić sobie, że są po obu stronach filmu. Ten konflikt między byciem tu na kanapie a na miejscu aktora może wywołać u widzów „zawroty głowy i mdłości, co jest niepokojące, ale do pewnego stopnia przyjemne. I jest to mocno wzmacniane w mediach poprzez filmy 3D i wirtualną rzeczywistość.”

Główne zdjęcie: all4soul.com