Szympans dowiedział się czym jest miłość rodzicielska nie od matki, która go porzuciła, a od ludzi.

Limbani to sympatyczny szympans, który zyskał ogromną popularność na Instagramie. Ma teraz prawie 750 tysięcy fanów. Limbaugh, jak pieszczotliwie nazywają go aktywiści zajmujący się zwierzętami, mieszka w Zoological Wildlife Foundation (ZWF) w Miami. Ta fundacja została stworzona przez Mario i Marię Tabraue, aby edukować opinię publiczną na temat rzadkich i zagrożonych zwierząt.

Limbani urodził się bardzo słaby i chory - miał zapalenie płuc i złamane żebra. Być może dlatego jego własna matka porzuciła dziecko. Mógł umrzeć, gdyby urodził się na wolności, ale małżonkowie Tanya i Jorge Sanchez nie dopuścili do tego. Stali się jego opiekunami przez kilka pierwszych miesięcy jego życia, zanim został przejęty przez ZWF.

W mediach społecznościowych pojawił się filmik, który uchwycił spotkanie Limbaugha ze swoimi przybranymi rodzicami. Zwierzak dorósł i stał się całkiem niezależny. Ale jednocześnie nie zapomniał o Tanyi i Jorge. Kiedy para przyjechała do fundacji i małpa ich zobaczyła, natychmiast pospieszyła się przytulić i nie chciała zejść z rąk „mamy” i „taty”.

Warto zauważyć, że Limbani nie nudzi się w ZWF. Ma wiele zabawek i rozrywki. Wykazał się też niezwykłą inteligencją – w końcu Tanya i Jorge poświęcili mu dużo czasu. Zwierzak uwielbiał nie tylko bawić się, ale także rysować. Tworzy prawdziwe dzieła sztuki, a jego obrazy nie są do siebie podobne.

Limbaugh uwielbia też pływać i pozować do zdjęć. Dzięki wesołej naturze szympansa, każdego dnia ma nowe zdjęcia w Instagram, a armia jego fanów rośnie w zawrotnym tempie.

Małpa nie pozwala się nudzić swoim fanom, z przyjemnością bawiąc się wraz z obecnymi opiekunami. Na przykład zdjęcie, na którym opala się i dba o twarz, otrzymało 700 komentarzy i 60 tysięcy polubień. Niby drobiazg, ale przydaje się też opiekunom, gdy pojawiają się nowi patroni, którzy przychodzą popatrzeć na zabawną mordkę tego szympansa, a zwierzak jest radosny - zmarszczki się nie pojawią i cera będzie cudowna.

foto: goodhouse.ru

Główne zdjęcie: goodhouse.ru