Mamy różne temperamenty, energie i sposoby wyrażania siebie. Z punktu widzenia astrologii różne rodzaje znaków nadają się do różnych aktywności fizycznych. Dzisiaj porozmawiamy o tym, kto ze znaków zodiaku najlepiej nadaje się do jogi.

Baran

21 marzec – 10 kwiecień

Baran to znak ognia znany ze swojej energii i odwagi. Ale umiejętność zarządzania swoją niepohamowaną energią jest niezwykle ważna dla przedstawicieli spod tego znaku, dlatego potrzebują praktyk takich jak joga, poza tym brakuje im stabilnego tła emocjonalnego. Baran uwielbia wyzwania i ma silną wolę, więc wystarczy tylko zacząć.

Panna

23 sierpień - 22 wrzesień

Panna to znak ziemi, dla którego ważna jest organizacja i porządek. Urodzili się perfekcjonistami i kochają dokładność we wszystkim, ale jednocześnie mają tendencję do ciężkiej pracy i dlatego potrzebują własnego źródła odnowy energii, jaką może stać się joga. Joga pomaga Pannie rozwijać koncentrację uwagi i daje poczucie kontroli nad otaczającym chaosem, a co najważniejsze – normalizuje tło emocjonalne. Przede wszystkim Panny powinny spróbować jogi Iyengara, która koncentruje się na anatomii i wyrównaniu każdej asany.

Byk

20 kwiecień – 20 maj

Byk to znak ziemi, który na początku może być powolny i niezdarny, ale gdy tylko nabierze prędkości, nie da się go zatrzymać. Joga pomaga osobom spod tego znaku znaleźć zdrową równowagę i utrzymać optymalny poziom aktywności. Hatha to najbardziej odpowiedni styl jogi, który może delikatnie popchnąć Byka do przodu i zapewnić stabilność dzięki powolnym, płynnym ruchom.

Strzelec

22 listopad – 21 grudzień

Strzelec zawsze stara się poznać siebie i otaczający go świat. Poszukuje wiedzy i duchowych podstaw, dlatego joga, która pomaga oczyścić umysł i skoncentrować się na tym, co najważniejsze, może stać się bardzo cennym źródłem dla przedstawicieli spod tego znaku. Strzelec znajdzie w jodze idealny sposób do poszukiwania prawdy. Konsekwentna praktyka medytacji przyniesie korzyści wszystkim, ale Strzelec może uzyskać znacznie więcej niż inni.

Główne zdjęcie: google.com