Badanie nagrań z ukrytych kamer w Rezerwacie Panna Tiger Reserve ujawniło niesamowite szczegóły z życia rodziny tygrysów.

Według Departamentu Leśnictwa Madhya Pradesh, matka czterech młodych zmarła w połowie maja. Kilka dni po jej śmierci eksperci postanowili sprawdzić filmiki z ukrytych kamer, aby dowiedzieć się, czy młode potrzebują ludzkiej pomocy. Okazało się jednak, że tygrys o numerze P243 zaczął się nimi opiekować. W naturze zdarza się to niezwykle rzadko. Po urodzeniu dzieci, wszystkie prace związane z ich wychowaniem przejmuje matka. Karmi młode, wprowadza je w świat, uczy jak przetrwać i zdobyć pożywienie dla siebie, pozostając z młodymi nawet do drugiego roku życia.

Samce prowadzą samotny tryb życia i nie robią nic, by pomóc samicom. Ale zachowanie P243 przeczyło wszystkim informacjom o tych szlachetnych drapieżnikach. Według nagrań z kamer tygrys prawie nigdy nie opuścił terytorium, na którym osiedliły się osierocone dzieci, i regularnie zostawiał im jedzenie. Raz na kilka dni wyruszał na polowanie, ale wracał z połowem nie później niż dwa dni po wyruszeniu. Co więcej, w większości przypadków tygrys nie dotykał mięsa, dopóki młode tygrysy nie były całkowicie pełne.

foto: google

To pierwszy raz, kiedy pracownicy zetknęli się z czymś takim. „Kiedyś coś podobnego wydarzyło się w Ranthambore (jednym z największych parków narodowych w północno-zachodnich Indiach – przyp. red.), ale takie zjawiska są niezwykle rzadkie. Aby zrozumieć, dlaczego tygrys to robi, musisz bardziej szczegółowo przestudiować jego zachowanie”- skomentował były szef rezerwatu, C.K. Mandol.

Eksperci twierdzą, że najbliższe miesiące będą decydujące dla młodych. W tym czasie muszą zdobyć wszystkie niezbędne umiejętności, aby przetrwać na wolności. Teraz waga zwierząt wynosi około 50 kilogramów. Idealnie, zanim rozpoczną samodzielne życie, muszą uzyskać 80-90 kilogramów. Na szczęście dzięki swojemu opiekunowi dobrze się odżywiają, są aktywne, bawią się i już podejmują pierwsze próby łapania małych zwierząt.

A oto kilka ujęć z ukrytej kamery:

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: google.com