Podróżuje po świecie na swoim wiernym „żelaznym koniu” i jest symbolem wolności od pojęcia „starość”.

Huang Yanzhen urodziła się w Fujian w 1944 roku, a obecnie mieszka w Xiamen z dorosłymi dziećmi, wnukami i prawnukami. W styczniu 2016 roku wygrała konkurs piękności i została zaproszona do Pekinu, gdzie została uhonorowana tytułem „Najmodniejszej babci Chin”. Od tego czasu uwierzyła, że ​​wiek sam w sobie nic nie znaczy i każdy ma prawo marzyć i dążyć do tego, co najlepsze.

foto: storyfox.ru

Kiedy w latach 80. wybudowano linię kolejową Qinghai-Tybet, kobiecie przyśniło się marzenie – zobaczyć na własne oczy piękno Tybetu. Ale w tamtym czasie było to niemożliwe - musiała dużo pracować w zakładzie metalurgicznym w Xiamen, aby utrzymać swoje dzieci. Później sny zostały zepchnięte na dalszy plan przez zdrowie i wydawało się, że na zawsze pozostaną w wyobraźni. Jednak zwycięstwo w konkursie dało Huang pewność siebie. Opowiedziała dzieciom o starym śnie, a one postanowiły pomóc jej w jego realizacji. Co prawda chodziło o podróż pociągiem do Tybetu. Kiedy Huang oznajmiła, że chce tam pojechać sama i na motocyklu, wszyscy byli przerażeni.

Po kontuzji biodra w 2015 roku lekarze zabronili kobiecie nawet jeździć na rowerze, a teraz marzy o jeździe na Harleyu. Ale Huang była nieugięta w kwestii własnej wolności.

Od 2016 roku babcia podróżuje po świecie na swoim wiernym „żelaznym koniu”. Osiągnęła swój cel i kupiła motocykl, szybko opanowała jazdę na nim, a teraz nawet młodzi ludzie zazdroszczą jej odwagi.

Pierwszym pożądanym punktem na mapie był oczywiście Tybet. Huang wspinała się po górach, spacerowała po pustyni, jeździła na wielbłądach. Wszystko to opisała na blogu, który był czytany i nadal jest subskrybowany przez miliony ludzi na całym świecie.

Oto słowa z jej bloga: „Wszyscy mówią, że kobieta po 70 roku życia powinna zostać w domu, ubierać się w workowate ubrania i nie marzyć już o przyszłości. Ale w każdej chwili kobieta to kobieta, która może i powinna pozostać elegancka, atrakcyjna, wolna od stereotypów. I nigdy nie jest za późno, by marzyć o najbardziej niesamowitych rzeczach.

Dopóki dążysz do piękna, na pewno będzie z Tobą”...

Główne zdjęcie: storyfox.ru