Nic dziwnego, że nazywana jest pierwszą damą Facebooka.

Jedną z głównych wiadomości 2012 roku był ślub Marka Zuckerberga i Priscilli Chan. On jest miliarderem i twórcą największej sieci społecznościowej, a ona jest zwykłą, niepozorną dziewczyną. Byli bardzo krytykowani, mówiono, że ta dwójka nie pasują do siebie, ale czy to jest prawdą?

Inteligentna i wykształcona

Priscilla jest córką chińskich emigrantów, którzy cały czas pracowali, aby zapewnić swoim córkom amerykańskie marzenie. Ze swojej strony Priscilla dołożyła wszelkich starań, aby dostać się na Harvard, gdzie studiowała biologię. Nawiasem mówiąc, to właśnie tam poznała Marka.

Po pewnym czasie pracy jako nauczycielka, Chan postanowiła zostać pediatrą. Dlatego zaczęła studiować na Uniwersytecie Kalifornijskim na Wydziale Lekarskim. Ukończyła go znakomicie i przez jakiś czas leczyła dzieci w San Francisco.

Mają wspólne poczucie humoru i zainteresowania

Mark i Priscilla spotkali się podczas studiów na jednej z imprez. Mark miał na swoim kieliszku napisany żart, który mogli zrozumieć tylko informatycy. Ponieważ Priscilla trochę umiała programować, zrozumiała i zaśmiała się. Przyciągnęło to uwagę Marka, a po rozmowie zdali sobie sprawę, że mają ze sobą wiele wspólnego.

Prostota i skromność

Kiedy się pobrali, była to mała, skromna uroczystość. Pomimo dochodów Marka nie zrobili wielkiej uczty i nie kupili drogich strojów. W życiu rodzinnym para nie różni się ogromnymi wydatkami, prowadząc stosunkowo skromny tryb życia. Priscilla nie jest kobietą, która za każdym razem musi być w nowej sukience od znanego projektanta.

Długa droga do macierzyństwa

Mark i Priscilla zawsze chcieli mieć dzieci, ale im się to nie udawało. Kobieta musiała przeżyć trzy poronienia, ale para nie straciła nadziei. Dziś są rodzicami dwóch pięknych córek. Są pochłonięte edukacją i wychowaniem, przyzwyczajając dziewczęta do dorosłości.

Facebook

Priscilla często pomaga mężowi z jego „dzieckiem”, nie bez powodu nazywana jest pierwszą damą Facebooka. To właśnie ona wymyśliła wiele nowych rzeczy, które dały użytkownikom nowe narzędzia do wygodniejszej komunikacji. Jej pomysłem było również umożliwienie użytkownikom wskazania, czy ich narządy mogą zostać wykorzystane do przeszczepów.

Mark i Priscilla wiele razem przeszli, co jeszcze bardziej zbliżyło ich do siebie. Kto w ogóle twierdzi, że tylko supermodelka może zostać żoną miliardera? Zuckerberg jest taką samą osobą co my, co oznacza, że ​​on również kieruje się sercem przy wyborze żony. I jak widać, jego wybór był absolutnie słuszny.

Główne zdjęcie: storyfox.ru