47-letnia Penelope Cruz zaczęła grać w filmie „L'immensita” włoskiego reżysera, nominowanego do Oscara, Emanuele Crialese. Film jest kręcony w miejscowości Latina, położonej nad brzegiem Morza Śródziemnego we Włoszech. Niedaleko tego miejsca jeszcze niedawno Penelope spędzała wakacje z rodziną, ale kręcenie filmu przerwało przedłużające się włoskie wakacje aktorki.

foto: google

Penelope, która gra główną rolę w filmie, pojawiła się przed kamerami w efektownym stylu retro. Cruz miała na sobie czerwoną jedwabną sukienkę w stylu lat 70-tych. Pleciona torebka i zgrabna fryzura dopełniły wizerunek aktorki.

foto: google

Penelope Cruz dostała rolę Clary, mieszkanki Rzymu i matki rodziny. Wszystko się dzieje w stolicy Włoch w latach 70., w trudnym dla Włoch okresie.

Świat, który się znalazł pomiędzy dzielnicami w budowie i wciąż czarno-białymi programami telewizyjnymi, nowymi osiągnięciami społecznymi i rodziną,

- tak w rozmowie z Variety opisał klimat swojego przyszłego filmu reżyser Emanuele Crialese.

„L'immensita” to historia miłosna Clary i jej dzieci,

- powiedział na początku tego roku, planując kręcenie filmu.

Crialese zauważył, że postać Penelope wykazuje „archetyp, który można zrealizować tylko poprzez artystyczne i ludzkie spotkanie z wrażliwością tak wspaniałej aktorki jak Penelope Cruz”.

Oprócz Penelope Cruz w „L'immensita” grają również Vincenzo Amato, Aurora Quattrocchi i Giuseppe Pattavina. Dwa filmy Emanuele Crialese – „Nuovo Mondo” i „terraferma” – zostały nominowane do „Oskara” jako najlepsze filmy w języku obcym. Data premiery „L'immensity” nie została jeszcze ustalona.

To nie pierwszy raz, kiedy Penelope Cruz musi zagrać postacie historyczne. W filmografii hiszpańskiej gwiazdy jest wiele filmów, w których gra ona role postaci z przeszłości. Na przykład w filmie Pedro Almodovara „Broken Embraces” akcja rozgrywa się częściowo w latach 90.

foto: google

Nawiasem mówiąc, już niedługo będzie premiera nowego filmu Pedro Almodovara z Penelope Cruz - we wrześniu na Festiwalu Filmowym w Wenecji zostanie zaprezentowany film „Parallel Mothers”. Film zakwalifikował się do konkursu głównego festiwalu.

foto: google

Główne zdjęcie: google.com