Moda zawsze była dość dziwna.

Najczęściej to kobiety podążają za modą, ale nie jest to również obce mężczyznom. Jeszcze trudniej im podążać za trendami w modzie, zwłaszcza w tych czasach, kiedy trendy są często zupełnie szalone. Teraz w Internecie można znaleźć wiele ciekawych rzeczy, osoby poddane kwarantannie dają upust swoim fantazjom. Najnowszym trendem jest broda w kształcie małpiego ogona.

Chociaż wielu nazywa to „kocim ogonem”, amerykański baseballista Mike Fiers zapoczątkował ten trend właśnie pod tą nazwą. Według niego chciał po prostu rozweselić swoich kolegów z drużyny. I okazało się, że to obecnie najmodniejszy trend dla mężczyzn.

Chodzi o to, aby zrobić linię od skroni i okręcić wokół ust, coś w rodzaju ogona. Teraz na Instagramie można znaleźć wiele różnych przykładów pod tagiem #monkeytail.

Przy okazji warto zauważyć, że sam pomysł pojawił się jeszcze w 2011 roku. Już wtedy udało się znaleźć zdjęcie z nietypowym kształtem brody. Ale trend dotarł do szerokich mas dopiero teraz. Być może wszystko przez samoizolację, która daje spore czasu do eksperymentów.

Oczywiście opinie na temat nowego kształtu brody były podzielone. Niektórzy uznali, że wygląda to głupio i odpychająco. W tym samym czasie byli ludzie, którzy uważali, że mężczyznom należy czasem pozwolić na frywolność.

„Nie popełniłem niczego przestępczego”, „Teraz jestem prawdziwym fashionistą”, „To nie palec, jeszcze odrośnie”, „Najważniejsze jest to, żeby mnie rzeczywiście nie zabrali do małpiarni”, żartują uczestnicy flash mobu.

Moda zawsze była dość dziwna. Ale broda w kształcie małpiego ogona przynajmniej wygląda zabawnie. Jak myślisz?

Główne zdjęcie: storyfox.ru