Jest wiele przykładów, kiedy aktorzy dobrowolnie zostawili w przeszłości swoją hollywoodzką karierę. Co ciekawe, są tacy, którzy już po pierwszej roli rozumieją, że ten zawód nie jest odpowiedni dla nich. W zasadzie luminarze, zmęczeni uwagą mediów i fanów, rezygnują z zawodu.

Cameron Diaz

foto: lemurov.net

Ostatni film z jej udziałem ukazał się w 2014 roku. Aktorka zakończyła karierę filmową w wieku 42 lat, a rok później wyszła za mąż. Kilka lat później po raz pierwszy została mamą i wreszcie mogła się zrelaksować i żyć spokojnym życiem. W życiu Diaz pojawił się ulubiony biznes - produkcja win.

Daniel Day-Lewis

foto: lemurov.net

Aktor jest rekordzistą pod względem liczby głównych nagród filmowych, za najlepszą męską rolę otrzymał trzy Oscary. 64-letni aktor jest niezwykle selektywny w wyborze ról. Zawsze grał w filmach z długimi przerwami (3-5 lat), zostawiając czas na hobby i życie osobiste. W 2017 roku ogłosił odejście z zawodu, mówiąc, że decyzja jest świadoma i ostateczna.

Gene Hackman

foto: lemurov.net

Kolejny nagrodzony Oscarem aktor, zostawił Hollywood po 40 latach energicznej działalności. Według niego zdrowie zostało zrujnowane przez niekończący się stres i podróże. Po zakończeniu kariery Hackman w końcu zajął się tym, co kochał - został pisarzem.

Jack Gleason

foto: lemurov.net

Jego pierwsza rola, książę Joffrey Baratheon, uczyniła go sławnym. I to właśnie ta rola zniechęciła aktora od kariery zawodowej. Młody człowiek odetchnął z ulgą, kiedy wrócił do zwykłego życia. Zdał sobie sprawę, że nie chce dla siebie życia wypełnionego niekończącą się zmianą miejsc.

Jake Lloyd

foto: lemurov.net

Zasłynął w wieku dziesięciu lat, po roli młodego Skywalkera w pierwszej części Gwiezdnych wojen. Kultowa saga fantasy stała się poważnym sprawdzianem dla młodego człowieka, musiał zmierzyć się ze wszystkimi negatywnymi aspektami sławy aktorskiej. Ostatecznie u aktora zdiagnozowano poważną chorobę psychiczną. 32-letni Lloyd przebywa w klinice psychiatrycznej od 5 lat.

Greta Garbo

foto: lemurov.net

Ikona Hollywood początku XX wieku zdołała zostawić karierę. Jednak jej ostatni film okazał się porażką z powodu nieporozumień ekipy filmowej. W wieku 36 lat gwiazda przestała komunikować się z prasą i fanami.

Główne zdjęcie: lemurov.net