Po raz pierwszy komedia „Fantomas” pojawiła się na ekranach kin w latach 60-tych. Od razu rozkochała w sobie wielu i stała się popularna niemal na całym świecie. Ale intryga, która była obserwowana przez cały film, nie dała widzom spokoju, kto kryje się za maską złoczyńcy?

Fantomasa zagrał utalentowany francuski aktor Jean Marais. Był niesamowicie zdolny aby zagrać tę rolę.

foto: laykni.com

Jean pochodzi z północno-zachodniej Francji, miasta Cherbourg. Urodził się w 1913 roku. Jego dzieciństwo było trudne: najpierw rozwód rodziców, potem choroba matki, cierpiała na kleptomanię i cały czas kradła, z tego powodu nie raz była w więzieniu. Janem opiekowała się ciotka.

foto: laykni.com

Z powodu braku uwagi rodziców chłopiec był nieposłuszny, często wdawał się w bójki z innymi chłopakami i słabo radził sobie w szkole. Ale mimo to zawsze marzył o zostaniu aktorem. W wieku 15 lat Marais dostał pracę i zaczął w pełni się utrzymywać. Kilka razy próbował zacząć studiować na kierunku aktorstwa, ale wszystkie próby zakończyły się niepowodzeniem. Aby doskonalić swoje umiejętności, uczęszczał na kursy aktorskie. Po pewnym czasie udało mu się wreszcie spełnić swoje marzenie i otrzymać tak pożądany przez niego dyplom.

foto: laykni.com

W 1934 po raz pierwszy pojawił się w filmie, była to niewielka rola w filmie „Le bonheur”. Kolejne prace były mało znane i dopiero sześć lat później wszyscy we Francji zaczęli mówić o młodym aktorze.

foto: laykni.com

Jean zasłynął ze wspólnej pracy z reżyserem Jeanem Cocteau. Aktor stał się ulubieńcem milionów kobiet na całym świecie.

foto: laykni.com

Marais częściej otrzymywał rolę odważnych postaci. Większość czasu Jean spędzał na planie filmów przygodowych, samodzielnie wykonując nawet najtrudniejsze akrobacje. Wśród jego projektów są takie filmy jak „Le masque de fer”, „Le Capitan”, „Le Gentleman de Cocody”, „Stealing Beauty” i inne.

foto: laykni.com

Jean Marais miał długie i satysfakcjonujące życie. Dzięki znakomicie zagranym rolom pozostaje w pamięci wielu widzów jako jeden z najwybitniejszych aktorów naszych czasów.

foto: laykni.com

Główne zdjęcie: laykni.com