Dowiedzieliśmy się, że na naszej planecie jest pięć małych wysp, na których mieszkają ludzie.

Wystarczająco dużo miejsca”

foto: lemurov.net

Tak nazywa się jedna z wysepek na terenie rzeki Świętego Wawrzyńca. Jest częścią Archipelagu Tysiąca Wysp. Działka została zakupiona w połowie ubiegłego wieku i nadal należy do rodziny Siseland. Przytulny domek położony jest na wyspie o powierzchni nieco ponad 300 kilometrów kwadratowych.

Również na tej wyspie znajdują się drzewa i plaża. Właściciele nie mieszkają tu na stałe, ale często przyjeżdżają odpocząć i cieszyć się naturą.

Dunbar

foto: lemurov.net

Wyspa ta znajduje się na wodach karaibskich, siedemdziesiąt kilometrów od Hondurasu. Tuż przy dużej rafie koralowej, niecałe 500 m2. biała willa była w budowie przez trzy lata. Właściciel wyposażył wyspę nawet w małą przystań. Na 2 piętrze znajduje się prywatny hotel z basenem. Regularnie przyjeżdżają tu nurkowie i turyści szukający odosobnienia.

Little Brewster

foto: lemurov.net

Czternaście kilometrów od Bostonu znajduje się ta skalista wyspa o powierzchni niespełna 1 hektara. I to tutaj znajduje się specjalna latarnia morska: jako jedyna na świecie nie działa jeszcze automatycznie. Nad „Światłem Bostonu” czuwa Sally Slowman, która mieszka tu od miesięcy bez komunikacji i otrzymuje jedzenie, które dostarczają łodzie. Jej mąż często dotrzymuje jej towarzystwa, również tutaj regularnie przyjeżdżają turyści.

Wilhelmstein

foto: lemurov.net

Ta wyspa znajduje się nad jeziorem Steinhuder Meer. Została stworzony ludzkimi rękami w odległym XVIII wieku na polecenie Wilhelma Schaumburga. Przez pięć lat okoliczni mieszkańcy dostarczali do środka zbiornika materiały budowlane - żwir, piasek, kamienie. W centrum wzniesiono fortecę w kształcie czteroramiennej gwiazdy.

Sama wyspa jest kwadratowa, każdy bok ma sto metrów długości. Żołnierzom nie było łatwo służyć z powodu wilgoci, a po śmierci księcia teren zaczął być wykorzystywany jako więzienie. Dziś jest atrakcją turystyczną.

Wyspa Bled

foto: lemurov.net

Wyspa znajduje się w słoweńskim jeziorze Bled obok malowniczych Alp. Podłużny obszar ma tylko 820 metrów kwadratowych, ale na tak małym terytorium znajduje się kilka starych budynków, a nawet kościół. Są też sklepy, kawiarnia i muzeum. Najstarszą częścią jest Zamek Bled z 50-metrową wieżą.

Czy wiedziałeś o tych wyspach?

Główne zdjęcie: lemurov.net