Jej plany nie obejmowały udomowienia trzmiela. Ale owad odmówił opuszczenia swojej zbawicielki.

Dwa tygodnie temu 13-letnia Lacey Schillinglaw poszła na spacer z psem i zauważyła dużego trzmiela leżącego nieruchomo na chodniku. Dziewczyna pochyliła się nad owadem i zorientowała się, że trzmiel jeszcze żyje - tylko miał coś ze skrzydłem. Lacey nie chciała zostawiać trzmiela, gdzie mogliby na niego nadepnąć ludzie lub psy, albo rowerzyści mogli przejechać. Wyciągnęła rękę i pozwoliła trzmielowi wdrapać się na nią.

foto: google

Lacey próbowała przenieść go w bezpieczne miejsce: przesadzić go na kwiaty w sąsiednim parku – ale trzmiel odmówił opuszczenia Lacey. Spędziła prawie godzinę próbując wypuścić trzmiela na wolność, ale w końcu się poddała. Zdała sobie sprawę, że trzmiel po prostu chce z nią zostać. Nazwała trzmiela Betty, zakładając że to samica. Teraz, dwa tygodnie później, Betty ma się dobrze. Trzmiel towarzyszy Lacey w sklepach i na kręgle. Podczas gdy dziewczyna grała w kręgle przez 2,5 godziny, Betty jej nie opuściła. Betty usiadła na okularach Lacey w drodze do domu. Ludzie byli zszokowani widząc dziewczynę z trzmielem na twarzy – Lacey była całkowicie spokojna.

„Jestem taka szczęśliwa, że ​​spędzamy razem czas — mówi Lacey. - jest taka puszysta, uwielbiam naszą przyjaźń.”

Betty je z tego samego talerza co Lacey, ale ma też specjalne smakołyki. Trzmielowi podaje się wodę z cukrem, miód i dżem truskawkowy. Lacey zabiera swoją pasiastą przyjaciółkę do ogrodu, gdzie zostawia ją na kwiatach - ale potem ona i tak wraca do dziewczyny. Gdy tylko Lacey odwraca się i robi kilka kroków w kierunku domu, Betty jest już obok niej.

foto: google

Kiedy dziewczyna śpi, Betty śpi w słoiku obok łóżka. Słoik nie ma pokrywki, ale Betty zostaje w nim do rana. W ciągu dnia Betty siada na głowę Lacey lub włazi do jej rękawa, wylatując tylko po to, by zrobić kilka okrążeń w domu. Mama dziewczynki uważa, że ​​to wszystko jest bardzo urocze, ale trochę szalone. Betty łazi w długich włosach swojej przyjaciółki, jakby to była dżungla.

Source: youtube.com

Betty spędza 90% swojego dnia łażąc po całej Lacey: po twarzy, okularach, a nawet między palcami. Jednocześnie jest całkowicie obojętna na innych członków rodziny - mamę, tatę, młodszych braci i siostrę. Wszystkie drzwi są otwarte, ale Betty chce zostać, lubi ten dom. Wiele osób uważa, że ​​trzmiele nie mogą użądlić, ale w rzeczywistości mogą - po prostu nie chcą. Owad i dziewczyna zaprzyjaźniły się, a Lacey mówi, że nigdy nie zapomni tego lata.

Główne zdjęcie: google.com